Rybářské potřeby cestují všude s námi

Jsem velmi vášnivým rybářem a to stejně tak, jako byl můj dědeček a tatínek, který mě k rybolovu přivedl, když mi bylo pět let. Dodnes vzpomínám na ty chvíle strávené u vody, kdy na nás maminka doma netrpělivě čekala s obědem a my s tátou čekali u vody na svou největší kořist. Tyto chvíle si budu pamatovat do konce svých dnů a doufám, že takovéto momenty se mnou zažije i můj syn, se kterým jsem byl právě nedávno vybírat jeho první rybářské potřeby. Radost v jeho očích v momentě, kdy v ruce držel, svůj první vlastní muškařský prut byla nekonečná a já jsem pyšný na to, že jsem mohl být u toho. Nyní je již více než jasné, že naše rybářské náčiní s námi bude jezdit kamkoliv.

Rybářské pruty jsou základ

Rybářské pruty jsou základem úspěchu každého rybaření. Patří totiž společně s navijákem mezi ten nejzákladnější instrument rybáře vůbec. Mému synovi tak kladu den, co den na srdce, že se o svůj nový prut bude muset patřičně starat, aby vykonával svou službu, co možná nejdéle. Díky tomu, že dnes jsou pruty mimořádně lehké a také vyvážené, nemá ani můj devítiletý syn problém s tím, strávit se mnou u vody třeba i celý den. Jsem nadmíru rád, že ho neoslovila éra počítačových her a že naopak vyhledává zábavu, která má smysl a bude ho moci do budoucna naplňovat.

Rybářské navijáky se musí vybírat trpělivě

Když došla při našem nákupu se synem řeč na rybářské navijáky, nechtěl si z počátku nechat poradit, který by pro něj byl do začátku tím nejlepším. Nevěřil totiž tomu, že rozdíly v nich nejsou markantní, ale opravdu zásadní. Snažil jsem se tak pro syna vybrat takový, který by mu sedl, co možná nejvíce a jeho rybolov byl i přesto úspěšný. Ve finále, kdy se do naší debaty vložil i zkušený prodejce potřeb, mi syn dal za pravdu, že lepší naviják jsme společně již nemohli vybrat. Společně s prutem se mu velmi zamlouvá a již se nemůže dočkat naší první cesty do přírody, kdy své nové náčiní vyzkouší laicky řečeno v provozu.

Napsat komentář