Jak udržet svůj mobilní telefon v dobrém stavu

youtube-1719926_1280
Téměř každý má už v dnešní době svůj vlastní mobilní telefon. Málo kdo ale ví, jak o něj správně pečovat tak, aby vydržel stále svižný a dobře funkční, jako při pořízení. V tomhle článku si prozradíme pár důležitý tipů, který je potřeba se držet.

Nezahlcujte mobilní telefon zbytečnými daty

Mobilní telefon není úložiště na naše soubory, které si někam chceme odložit. Přeplnění mobilního telefonu zbytečnými daty mobilní telefon zbytečně zpomalí a zahltí. Kvůli tomu pak operační systém nemůže správně instalovat potřebné aktualizace a celkově pracuje daleko pomaleji. Zahlcením mobilního telefonu také omezujeme různé aplikace, které pro svůj chod potřebují nějaké to místo. Například fotoaparát, který s každou pořízenou fotkou zabere kousek paměti.

TIP: Potřebujete nový telefon? Levný iPhone 6S se zárukou koupíte na Bugo.cz

Mnoho spuštěných aplikací na pozadí

Dalším problémem jsou běžící aplikace na pozadí. V každém operačním systému si tyto aplikace můžeme najít a ty nepotřebné vypnout. Běžící aplikace zabírají místo v operační paměti a také mohou zatížit procesor mobilního telefonu. Často jsou to nepotřebné aplikace a hry, které chodu mobilního telefonu nijak neprospívají. Mobilní telefon je pak daleko pomalejší. Pokud se rozhodneme tyto aplikace vypínat, buďme ale pečliví, abychom nevypnuli různé systémové aplikace, popřípadě aplikace potřebné pro běh mobilního telefonu.

Antivirové programy

Na mobilu je vždy dobrý mít jeden antivirový program. Na antivirovém programu není dobré šetřit. Pokud ale nemůžeme jinak, jsou tu i verze stáhnutelné zdarma. Nikdy ale na mobilní telefon neinstalujme více antivirových programů. Zbytečně to zatěžuje jeho chod a výsledek není o moc lepší. Jeden kvalitní antivirový program bohatě stačí. Pozor také na různé programy, které se tváří, že váš mobilní telefon zrychlí. Samotnou činností na pozadí ale mobilní telefon podstatně brzdí a jejich účinnost není nikterak slavná.

2 Comments

Napsat komentář