Jak začít s tvorbou webových stránek

office-605503_1280
Tvorba webových stránek je v dnešní době velmi poptávaná. Lidí co dokážou vytvořit kvalitní webové stránky je jako šafránu a je po nich veliký zájem. Od toho se také odvíjí výdělky, kterých můžeme jako webový tvůrci dosáhnout. V tomhle článku si prozradíme pár kroků a tipů, jak začít.

Prvotní seznámení s tvorbou webových stránek

Než se pustíme do samotné tvorby, je potřeba nastudovat si něco okolo. Na začátku si nastudujte, jak funguje hosting, co je to doména, jak se používá ftp, co je to webdesign a jak se tvoří webová grafika. Jsou to základní termíny, bez kterých se při tvorbě dobré webové stránky neobejdete. Na internetu je v dnešní době hodně služeb, které poskytují hostingy pro webové stránky zdarma. Není to nijak extra výkonný a prostorný hosting, pro základní webové stránky stačí. Hlavní je, že se na tomto hostingu můžete skvěl naučit základní principy webů.

Samotná tvorba webových stránek

Na začátku je potřeba naučit se html + css a to v nejnovější verzi. Dále je dobré najít si platformu, na které své webové stránky budeme stavět. Může jít například o redakční systém (WordPress, Joomla, Drupal a další..), nebo různé softwarové editory, jenž tvorbu webových stránek urychlí. Tento způsob tvorby si osvojte a snažte se v něm stát se velmi dobrý. Stanete se tak expertem na určitou věc se základní znalostí tvorby webových stránek. Vždy když budete chtít něco upravit, nebo udělat po svém, bude vám k tomu sloužit již zmíněné html a css, které je základem většiny webových stránek a internetových aplikací.

Rozšiřování svých znalostí a dovedností

Po ovládnutí základní tvorby webových stránek můžete rozšířit své znalosti a dovednosti. Můžete se například začít učit některý programovací jazyk využívaný pro funkcionalitu webů. Tím může být například JavaScript, PHP, .NET, Java a spousta dalších. S těmito znalostmi můžete vytvářet daleko propracovanější a užitečnější webové aplikace a funkce pro webové stránky. Spolu s vašimi dovednostmi také roste výše výdělku, kterou můžete jako webový tvůrce získat.

Napsat komentář