Jak velké zhodnocení můžete získat v případě správného investování?

nattanan23 / Pixabay

Rok od roku se stále větší množství obyvatel České republiky zaměřuje na nejrůznější zhodnocování svých úspor. Není se čemu divit, protože rostoucí inflace nás nutí zamyslet se nad tím, jak ochránit své finance. Určitě však nečekejte žádné přehnané zázraky. Jakých výsledků lze poměrně snadno dosáhnout?

Nevěřte každému

Vzhledem k popularitě zhodnocování financí je jasné, že na nás budou při procházení internetu a sociálních sítí vyskakovat četné reklamy. Mnoho z nich slibuje klidně i desítky procent měsíčně. Jedná se samozřejmě o naprostý nesmysl. Drtivá většina poctivých investic se totiž pohybuje v řádu deseti procent ročně. Nabídne-li vám někdo neuvěřitelné výsledky, raději dejte ihned ruce pryč.

V každém případě nezapomeňte před samotným rozhodnutím využít služeb investiční kalkulačky. Ta vám snadno spočítá finální částku za určité období. Její použití je velmi jednoduché a během chvíle jej zvládnete i vy. Do čeho vlastně investovat?

Mnoho příležitostí

Možná se i vy prodíráte složitým světem plným možností a nevíte si rady. Jsou pro vás vhodnou volbou akcie, dluhopisy, fondy, kryptoměny, nemovitosti, nebo spíše zajištěné úvěry do nemovitostí? V prvé řadě platí, že vás daný produkt musí bavit a naplňovat.

Z hlediska výhodnosti si začínající investoři cení především poslední zmíněné kategorie. V této konkrétní oblasti lze dosáhnout přibližně deseti až čtrnácti procent zhodnocení vašich úspor ročně. Nemusíte přitom disponovat miliony korun, jelikož se lze zúčastnit klidně již od několika stovek.

Dobrým příkladem je oblíbená platforma Bondster, jež svým zájemcům pravidelně přináší zajímavé příležitosti. Celý proces je extrémně snadný a funguje na základě několika málo kliknutí. Podívejte se sami, přečtěte si základní informace a pusťte se do toho.

Napsat komentář