Jak vybrat správnou zahradní střechu?

Pokud zvažujete realizaci zahradního posezení, rozhodně byste měli do svých plánů zahrnout i nějakou formu zastřešení. Může se to sice zdát jako další zbytečný výdaj i práce navíc, nicméně dobrou střechu oceníte i v letních měsících, natožpak na podzim nebo na jaře.

Nejlevnější varianty

Možností, jak vytvořit střechu na zahradě, je skutečně nebývalé množství. Chcete-li šetřit za všech okolností, zvolte si slunečník, nebo natáhněte nad posezením nepromokavou plachtu.

Slunečníky jsou pěkné a dokáží vás ukrýt před slunečními paprsky, avšak před deštěm vás neochrání. Plachta vám na druhou stranu poskytne kompletní krytí, ovšem za cenu designových ústupků. Takovéto řešení totiž nevypadá příliš k světu.

Dobrou a zároveň levnou možností jsou párty stany. Ty už nějakou tu tisícovku stojí, hlavně větší kousky, nicméně vypadají daleko elegantněji než pouhopouhá plachta, a navíc dokáží chránit i před bočním deštěm. Problém je, že nejde o nic extra stabilního.

Zahradní klasika

Mezi ideální možnosti patří dřevěné zahradní altány. Jsou velké, dobře chrání a vypadají skvěle. Dokonce mají i vlastní podlahu, kterou tak nebudete muset složitě budovat. Nejde však o nic levného. Altány bývají docela drahé. Dalším negativem je i jejich robustnost. Často hlavně na menších zahrádkách kvůli tomu nevypadají dobře.

V takovémto případě je lepší sáhnout po některé ze zahradních pergol dřevěných. Ty jsou vhodné do každého dvoru i zahrady, a dokonce se některé modely dají připevnit i ke stěně domu. Máte-li již vybudovanou terasu bez patřičného zastřešení, určitě dejte přednost pergole.

Snadná instalace

I když je možné objednat si dnes zakázkovou výrobu, většina zájemců o zahradní zastřešení si pořizuje altány, potažmo pergoly ve formě prefabrikovaných stavebnic. Nejenže tím ušetří mnohdy i desítky tisíc, ale zároveň se takovéto konstrukce také poměrně snadno a rychle instalují.

Napsat komentář