Za opravdu dobrý koberec se vyplatí si připlatit

Pokud přemýšlíte o tom, jaký typ podlahové krytiny by bylo dobré koupit si domů, měli byste uvažovat i o koberci. Ano, má celou řadu nevýhod, nicméně i tak se jedná o velmi dobrou investici. Těch pár negativ totiž vyváží velké množství pozitivních vlastností.

Čištění je už mnohem efektivnější

Hlavním důvodem, proč se tolik domácností přeorientovalo z koberců na plovoucí podlahy a další podobné podlahové krytiny, jsou náklady na údržbu. Zatímco hodně zašpiněný tepich bylo ještě nedávno nutné dávat takřka vždy do specializované čistírny, podlahu z vinylu nebo dlažbu stačí jen lehce přetřít mokrým hadrem.

V současné době je to už trochu jinak. Není pravda, že se staly koberce bezúdržbové, avšak je mnohem snadnější zbavovat je nečistot. Nové čistící prostředky i moderní vysavače, které dokonce umí pomocí UV světla likvidovat různé nepřátelské mikroskopické organismy, už jsou zárukou toho, že nebudete muset koberec po každém rozlití omáčky odevzdávat čistírně.

Pořád je sice údržba koberce relativně pracná a nákladná, avšak i tak se tepich vyplatí. Je totiž měkký a teplý, zatímco podlaha jakéhokoliv typu je studená. Navíc jde i o vizuálně zajímavý produkt. Vhodný koberec dokáže docela dobře fungovat rovněž jako významný zkrášlující prvek místnosti.

Kvalita za rozumné peníze

Aby měl tepich všechny výše zmíněné klady, musí se jednat o opravdu kvalitní záležitost. Takové typy žel stojí docela hodně peněz. Hlavně, chcete-li si pořídit něco extra, třeba kvalitní perský koberec, budete se muset smířit s velkými výdaji.

Na druhou stranu za své peníze dostanete opravdovou špičku. Koberec orientální se totiž vždy vyrábí ručně, což mu zaručuje originalitu. Navíc díky tomu vám může sloužit opravdu dlouho. V některých rodinách se takovéto tepichy předávají po generace.

Napsat komentář