Jaké vybrat španělské víno?

Prožili jste letošní letní dovolenou ve slunném Španělsku, ze kterého jste si přivezli lahodná španělská vína? Také na sklonku vína může přijít chuť na španělská vína s nezaměnitelnou chutí. Objednat si je můžete také na dlouhé podzimní a zimní večery také prostřednictvím internetového obchodu společnosti BMC Brno. Za skvělou cenu zde www.bmcbrno.cznajdete červená i bílá španělská vína i osvěžující sangrie a šumivá vína typu CAVA.

Rozdělení španělských vín

Španělsko je považováno za jedno z největších vinařských území v Evropě. Zatímco v České republice se vína označují dle cukernatosti na vína na jakostní a přívlastková, ve Španělsku není takové dělení možné, jelikož všechny španělské odrůdy dosahují vysoké cukernatosti. Španělská vína se tak odlišují na základě původu, doby a podmínek zrání. Podle doby a podmínek zrání se vína dále dělí na Joven, Cosecha, Crianza, Reserva a Gran Reserva. Vínům s označením Joven se přezdívá mladá. Prodávají se v následujícím roce po sklizni. Jsou lehká, ovocná a určená pro okamžitou spotřebu. Vína Cosecha jsou stará rok až dva, Crianza zrají šest až dvanáct měsíců v barikových sudech. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani vína označená jako Reserva, která zrají minimálně jeden rok v barikových sudech, a Gran Reserva zrající minimálně dva roky zrající v barikových sudech a rok až tři v lahvích.

Španělské delikatesy zvýrazní chuť tamějších vín

V nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno doporučujeme vybrat některé z vín odrůd Tempranillo, Garnach, Syrah nebo Merlot. V portfoliu této brněnské společnosti najdete také celou řadu španělských delikates. Pochutnat si tak při popíjení vysoce kvalitních vín můžete například na olivách, luxusních sladkostí, vynikajících mandlí nebo různých druzích paštik s pečivem.

Napsat komentář