Jaký kancelářský nábytek se hodí do domácí kanceláře?

Home office je nyní novým standardem a tomu je třeba přizpůsobit i naše domácnosti. Není nutné vyhrazovat hned celou místnost jako kancelář, i když pokud ji máte k dispozici, určitě to udělejte. Jinak stačí vyhradit si část místnosti, jeden roh, kam postavíte stůl a židli.

Kancelářský stůl a dobrá ergonomická židle jsou opravdu základem domácí kanceláře. Hrbit se s notebookem u stolu jídelního, nebo si ho vzít na klín na sedačku je sice fajn první týden nebo dva, dlouhodobě však budou trpět vaše záda. Kromě toho je lepší si práci oddělit od soukromých záležitostí – a to i místem, kde ji vykonáváte.

Pracuje se pouze v pracovně

Chcete-li udržovat dobrou pracovní morálku, musíte se chovat, jako byste do práce skutečně chodili. To znamená ráno vstát, nasnídat se, převléknout se a jít do své domácí pracovny. Sednout si za stůl, pracovat, tam si odsedět svých osm hodin a poté se na něj v nejlepším případě ani nepodívat.

Pokud nemáte pracovnu jako samostatnou místnost a máte strach, že vás budou ostatní členové domácnosti rušit, vytvořte si improvizovanou stěnu. Pracovní stůl v obývacím pokoji vám může oddělit od zbylého prostoru například kancelářská skříň, případně paraván. I vizuální oddělení prostoru pomáhá.

I malý stoleček je lepší než nic

Kdo má pro domácí kancelář vyhrazenou celou místnost, ten si může zakoupit i další kancelářský nábytek podle potřeby, nejen stůl a židli. Pokud pracujete s dokumenty v papírové podobě, hodí se regály, kontejnery nebo skříně, případně kartotéky.

Kancelář však může být minimalistická. Stačí malý stůl, na nějž se vejde notebook a hrneček s kávou, k tomu dobrá židle a je vystaráno. Mimochodem, populární jsou i stoly, u nichž se dá stát. Některé mají nastavitelnou výšku, takže je možné stání a sezení střídat. Stůl i židle mohou být na kolečkách, takže se v případě potřeby dají odstěhovat – například když má přijít návštěva a vy chcete mít v obývacím pokoji více místa. Svou kancelář si tedy doma může zařídit skutečně každý i s minimem prostoru.

Napsat komentář