Seznamte se s dodavatelem, nejen pokud jde o napájecí zdroje

Elektronické a elektrotechnické součástky, včetně napájecích zdrojů, dnes pořídíte velice snadno díky globálnímu e-shopu zaměřenému na tento sortiment. Mezi 26 jazyky, kterými e-shop komunikuje, a 23, jimiž komunikuje jeho zákaznické oddělení, nechybí ani čeština. Na TME.eu nakoupí elektrotechnické součástky, vše pro automatizaci a robotiku, ale též různé dílenské vybavení jak výrobci a servisy, tak i kutilové.

Když potřebujete napájecí zdroj

Zdroje energie potřebujeme velice často, pokud řešíme vlastní výrobky, kutilské vychytávky, nebo servisujeme porouchaný spotřebič s nefunkčním zdrojem.Zdroje energie jsou samozřejmě i běžné baterie a akumulátory. K těm, které lze nabíjet, pak potřebujeme vhodné nabíječky. Největší skupinu tvoří zdroje napájení. Tyto napájecí zdroje mají poměrně velké množství podskupin, kam patří otevřené napájecí zdroje, napájecí zdroje pro vestavbu, stolní napájecí zdroje, zásuvkové napájecí zdroje, zdroje na lištu DIN, zdroje napájení pro LED, PoE napájecí zdroje, napájecí zdroje pro notebooky, počítačové zdroje a UPS, též nesmíme opomenout automobilové zdroje a měniče. Zdroji energie jsou rovněž fotovoltaické moduly a převodníky (měniče DC/DC a měniče AC/DC).

Stolní napájecí zdroje

I když nejsme zrovna specialisté na elektrotechniku a elektroniku, ale definovali bychom se spíše jako laici, určitě se nevyhneme tomu, že budeme potřebovat některý stolní napájecí zdroj. Můžeme jej potřebovat navíc k tomu stávajícímu, někdy nám nebyl dodán se zařízením, nebo řešíme nefunkční napájecí zdroj. Nejčastěji se jedná o napěťové zdroje, méně často o proudový zdroj či zdroj univerzální. Tradičně jde o tzv. spínané zdroje nazývané též pulzní.

Spínací zdroje charakterizuje nízká hmotnost a vyšší účinnost, než bývá u zdrojů transformátorových. Objevily se s příchodem spínacích tranzistorů a pro spínací zdroje existují speciální integrované obvody, které tyto zdroje řídí. Nejtypičtějším příkladem využití spínacích zdrojů jsou nabíječky mobilních telefonů či notebooků.

Tisíce zdrojů energie na jednom místě

TME, celým názvem Transfer Multisort Elektronik, nabízí ve svém e-shopu TME.eu tisíce různých zdrojů energie. Bojíte se, že se ztratíte? To rozhodně nemusíte. Nejenže vám s výběrem zdroje, který potřebujete, poradí, ale možná to zvládnete i svépomocí. E-shop je díky parametrickému vyhledávání velice přehledný a postupnými krůčky, kdy zadáváte jednotlivé parametry toho, co hledáte, vás dovede až k finálnímu produktu. Ten může být u vás doma či ve firmě velice rychle. TME drží nabídku skladem a distribuce objednávek je perfektně zautomatizována a rychlá. Bez potřebného zdroje energie tak nebudete dlouho. TME je dnes skutečným globálním lídrem v dodávkách elektronických a elektrotechnických součástek a stejně silné postavení má i v České republice.

Napsat komentář