Které stavební stroje je výhodné si půjčit?

Stále více firem i soukromých osob se místo pořizování drahých stavebních strojů uchyluje k jejich půjčení. Kdy se to vyplatí a u jaké techniky nejvíce ušetříte?

Údržba zahrad a zeleně

Mezi stroje, které si lidé nejčastěji půjčují, patří bezesporu ty, které jsou potřebné k úpravě pozemků či zahradní zeleně. Úspora oproti pořízení stroje je až v řádu desetitisíců – při pronájmu stroje nemusíte řešit jejich údržbu a uskladnění, tuto techniku je tedy vždy lepší si zapůjčit.

Vysokozdvižné pracovní plošiny

Potřebujete opravit elektroinstalaci uvnitř budovy? Ve skladech či továrnách pracovat nad úrovní výrobních linek? Pronájem stavebních strojů dokáže vyřešit nejeden úkol, který máte na starosti uvnitř i vně budovy.

Zemní práce

Zemní práce patří mezi odvětví, kde můžete ušetřit oproti pořízení mechanizace až šestimístné částky. Tyto stoje jsou totiž nejen nákladné při jejich pořízení, ale patří mezi ty, které je potřeba často servisovat, a z důvodu jejich oblíbenosti mezi zloději je třeba tuto techniku také vhodně garážovat. Všechny tyto starosti v případě pronájmu odpadají. Nejčastěji se půjčují:

  • rypadla,
  • dumpery/nakladače,
  • pásové dumpery,
  • pěchovací technika,
  • asfaltové válce,
  • demoliční stroje,
  • buldozery.

Technika pro práci s betonem

Budete v nejbližší době potřebovat řezat, míchat, lít, či zdrsňovat beton? Veškerou techniku, kterou k těmto úkonům budete potřebovat, si v dnešní době můžete za výhodných podmínek půjčit. Kvalitní půjčovna by vám měla nabídnout možnost založit si online účet, díky kterému nebudete muset při opakovaném využívání služeb hradit kauci. Na požádání byste také měli dostat další kopie faktur.

Jednorázové i opakované půjčování stavebních strojů je vždy výhodnější než drahé pořízení, uskladnění a servis vlastních strojů, které používáte pouze pro příležitostné práce.

Napsat komentář