LED bodovky do podhledu – stále atraktivní!


Bodové osvětlení patří mezi nedocenitelného pomocníka v jakékoliv domácnosti. Bodová světla alias bodovky se dají využít téměř kdekoliv v našem bytě, domě. Pokud navíc bodová světla dobře rozmístíte, vytvoříte si tak ve svém interiéru naprosto příjemné osvětlení, které je jedním z pilířů velmi spokojeného bydlení.

Kromě toho, že význam bodová světla získávají zejména v kuchyni, kde zastávají funkci hlavního osvětlení kuchyňské linky, tyto LED bodovky rovněž využijete na osvětlení podhledu kupříkladu v obývacím pokoji, koupelně či na chodbě. Příjemné světlo v podhledu vašeho stropu si dozajista zamilujete.

Výhody bodových LED světel?

Princip bodového osvětlení spočívá v tom, že je za jeho pomoci možné rozmístit světlo přesně na ta místa, kam si přejeme. Světlo je tak možné zaměřit na námi vybrané plochy, které následně získají naprosto jiný rozměr. Aby bylo osvětlení ve vaší domácnosti co možná nejvíce stylové a zároveň efektivní, je dobré si pořídit buď jednotlivá bodová světla a využít tak možnosti optimálního rozmístění bodovek či si můžete zakoupit stropní svítidlo, které se skládá hned z několika dalších bodových světel. Pokud ovšem toužíte po osvětlení podhledu třeba ve vašem obývacím pokoji, je rozumné si pořídit jednotlivá podhledová svítidlakterá můžete umístit dle vašeho uvážení.

Pokud navíc uvažujete nad tím, že bodovými světly rozsvítíte celý svůj byt, je třeba vždy zapřemýšlet nad tím, v jakém konkrétním interiéru se bude světlo nacházet. Pokud rozhodně nechcete slevit na svých požadavcích na kvalitní osvětlení, padnou vám do oka rovnou zabudovaná LED svítidla, jejichž variabilitě se meze nekladou. Nad atraktivitou tohoto typu osvětlení navíc není třeba polemizovat.

LED osvětlení i ve starší domácnosti? Proč ne?

Bydlíte kupříkladu v panelovém domě, který disponuje koupelnou s původním jádrem? Pokud nemáte chuť, čas či finance na rekonstrukci takovéto místnosti a i přesto chcete, abyste se v ní dobře cítili, můžete si i do takovéto starší koupelny pořídit LED bodovky do sádrokartonu, kterým podhled předem vytvoříteRázem tak i ve starší domácnosti vykouzlíte vskutku moderní prostor pro hygienu členů vaší rodiny.

Podhledové osvětlení obývacího pokoje

Pokud se rozhodnete bodovky do podhledu umístit do obývacího pokoje, jistě neprohloupíte. Nejenže si v obývacím pokoji vytvoříte velmi útulnou atmosféru, kterou vám žádná lampa či lustr nezajistí, navíc docílíte i optického zvětšení celé místnosti. Dále také zmírníte světelné kontrasty, které vycházejí z vaší televize a které ne tak úplně vyhovují lidskému zraku. Vaše oči tak jednoduše při sledování vašich oblíbených pořadů netrpí, jelikož jim neubližuje rychlé střídání ostrého světla v kombinaci s náhlou tmou, která je doménou téměř každého správného thrilleru. Bodová světla v podhledu třeba nad vaší pohovkou tak zamezí jakémukoliv nežádoucímu přesvětlení vašeho zraku, kupříkladu právě z hrající LCD televize.

Podhledová světla do koupelny i kuchyně

Podhledová světla kromě jiného oceníte například i ve vaší koupelně, kde vytvoří dokonalou atmosféru pro vaší blahodárnou koupel. Tlumené světlo, které bodová světla vydávají, zbytečně nezatěžuje lidský zrak a navíc netrápí oči nepříjemným šerem. Bodová světla naleznou své využití například i v kuchyni, kdy s nimi můžete osvětlit plochu nad kuchyňskou linkou či jídelním stolem.

Atraktivita, která neomrzí

Moderní bodová světla jsou velmi atraktivními společníky v každé domácnosti. Tato nadčasová bodová světla tak mají velmi silné zastoupení v aktuálních trendech, týkajících se osvětlení. Pro mnohé jsou bodová světla estetickým doplňkem, který koresponduje s jejich minimalistickým vybavením domácnosti. Pokud vám tedy nevadí úklid, smíříte se i s tím, že díky bodovým světlům v domácnosti budete muset prachovku použít vícekrát, než doposud. Za výsledný efekt, kterého díky bodovkám docílíte, to ale rozhodně stojí!

Text + foto: LEDsviti.cz

Napsat komentář