Léto v Česku? A proč ne?

JillWellington / Pixabay

Strávit dovolenou v Česku? Skvělý nápad! A kam vyrazit? Možností je celá řada.

Víte, co se říká? Že všude je dobře, ale doma nejlíp. A něco na tomto známém pořekadle bude, nemyslíte? Pokud už tedy máte plné zuby předražených přímořských letovisek s hlavou na hlavě, obraťte svou pozornost na Česko. Nebudete litovat.

Francie i Amerika v Čechách

Brousili jste si zuby na Francii, ale nevyšlo to? Nevadí. Levandulové pole jako z Provence najdete v malé obci Starovičky ležící nedaleko od Lednicko-valtického areálu. Nebo byste raději do Ameriky? Tu vám zase nahradí Český Yellowstone, neboli národní přírodní rezervace Soos nedaleko Františkových Lázní. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, ze kterého vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. moletách. Proto se také tomuto místu říká Český Yellowstone. Po dně vyschlého jezera, v němž svého času byla slaná minerální voda, vede naučná stezka. Dnes tu žije spousta chráněných živočichů a roste množství mokřadních a stínomilných rostlin. Rádi si tu a tam dáte do těla? A co si takhle projít Krkonoše? Můžete třeba začít výšlapem na Sněžku. Skvělým výchozím bodem pro takovýto výlet je Pec pod Sněžkou. Jak vidíte, možností je opravdu spousta.

Kde se ubytovat?

Uspokojující odpověď vám poskytne server Hotel.cz, který sdružuje nabídky českých i slovenských ubytovatelů napříč republikou. V nabídce jsou hotely, penziony, apartmány i soukromé chaty a chalupy. K dispozici tu máte ubytování v Krkonoších, na Šumavě, v Třeboni, Brně i Ostravě. Stačí do vyhledávače na hlavní stránce zadat své preferované místo, doplnit termín odjezdu a příjezdu a systém vám vmžiku nabídne ubytovací možnosti. A vy si z nich vyberete ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. A rovnou si ho můžete i zarezervovat. V ten okamžik vaše dovolená v Krkonoších nebo kdekoliv jinde může začít. Nebo se na ni alespoň budete moci začít těšit.

Došla vám fantazie a nevíte kam vyrazit? Inspiraci najdete na odkazu letní pobyty. Ten je plný ucelených pobytových balíčků, z nichž stačí jen vybrat ten pravý právě pro vás. Pro váš letní pobyt zkrátka v Česku rezervujte “ubytování na Hotel.cz“.

Napsat komentář