Léto v lázních? Skvělý nápad!

stevepb / Pixabay

Kde strávit letošní letní dovolenou? Zapomeňte na přeplněné středomořské pláže, na nichž se tísní hlava na hlavě, a vyrazte třeba do českých lázní. Nebudete litovat!

Proč letos dovolenou v zahraničí oželet? Z mnoha důvodů. Například do Chorvatska letos míří rekordní počet turistů. Pláže i bazény tedy budete sdílet s dalšími stovkami propocených těl namazaných několika vrstvami opalovacího krému. A procházky centry byť těch nejmalebnějších městeček se změní v tlačenici, v níž může jít i o život. Samostatnou kapitolou jsou ceny v přímořských letoviscích, které se kvůli zavedení Eura v Chorvatsku zvýšily místy o desítky procent.

Egypt, Španělsko či Itálii? Raději ne

Samozřejmě tu není jen Chorvatsko, jak možná namítnete. Vezměte si ale, jak dopadlo plavání v Rudém moři v egyptské Hurghadě pro ruského turistu. Skončil ve žraločích útrobách. Nevím, jak vy, ale já bych do těchto vod nevlezla. A proč pak do Hurghady jezdit, že? A takto bychom mohli pokračovat. Španělsko ještě nedávno sužovala nesnesitelná horka a část Itálie se zase ocitla pod vodou. No, uznejte sami, není lepší zůstat v Čechách? A vyrazit třeba do lázní? Je! Když už nic jiného, tak lázně slibují dovolenou, z níž se vrátíte skutečně odpočatí. Ne dovolenou, po jejímž skončení budete potřebovat dovolenou.

Buďte proaktivní

Velmi lákavý letní pobyt v lázních nabízejí například Mariánské Lázně. Konkrétně tamní hotel Maxim má ve své nabídce balíček Fit Proaktiv pro každý věk. Jedná se o šestidenní pobyt, jehož součástí jsou dvě klasické masáže, termoterapie, uhličité a perličkové koupele, oxygenoterapie a parafínové zábaly. A k tomu všemu volný vstup do hotelového bazénu. Termíny do konce července se navíc nabízejí za velmi slušných 8572 Kč.

Vyrazte do Třeboně

Zajímavé letní pobyty nabízejí i Lázně Třeboň. Čtyřdenní relaxaci plnou procedur si pro vás připravily například tamní Lázně Aurora. Spolu s krásami tohoto kouzelného městečka obklopeného spoustou rybníků si tak užijete slatinou koupel, masáž, vířivou lázeň a další bonusy, které tento balíček nabízí.

Nevím jak vy, ale já mám jasno.

Napsat komentář