Řešíte komplikované osvětlení výrobní haly nebo kanceláře? Víme, jak na to

StartupStockPhotos / Pixabay

Možná se to zdá jako naprostá banalita, ale dostatek světla je naprosto stěžejní součástí úspěchu v podnikání. Není to jen o tom, aby vaši zaměstnanci viděli na svou práci, ale také o dlouhodobých úsporách a stabilitě. Nevhodně zvolený zdroj světla vás totiž vyjde na ohromné peníze, přičemž není vždy možné vsadit na konvenční metody. Jaké řešení se jeví jako nejvýhodnější?

Nedostatek oken

Velkým problémem je hlavně nedostatek oken či nemožnost jejich instalace. Velké komerční budovy mají často spoustu místností a chodeb, v nichž zkrátka nelze spoléhat na konvenční osvětlení. Svítit žárovkami přes den je přitom velmi nákladný omyl, který vás ročně vyjde klidně na desítky až stovky tisíc korun.

Přesně proto přichází na scénu takzvaný střešní světlík. Tato šikovná vychytávka funguje na bázi kupole umístěné na střeše budovy. Ta zachycuje přirozené denní světlo a následně jej skrz systém potrubí přivádí na speciální odrazovou plochu. Ta se natočí do požadovaného úhlu a poté hravě ozáří předem určené prostory s minimální světelnou ztrátou.

Vhodné nastavení

Jestli si chcete dopřát téměř nulovou ztrátu světla, musíte vyhledat ověřeného výrobce světlíků s dostatečnými zkušenostmi. Přece jen se nejedná zrovna o malou investici, tudíž se vyplatí dávat si pozor. Z dlouhodobého hlediska vám totiž ušetří miliony korun.

Kdo vám vyrobí a nainstaluje světlíky na míru? Mrkněte se například na nabídku známé společnosti pod názvem R3STAV, jež se specializuje právě na danou oblast. Na jejích webových stránkách najdete fotografie i podrobný popis ohledně předchozích projektů, a to včetně zmínky o jejich ceně. Velmi snadno tak získáte jasnou inspiraci o svých možnostech a výši požadovaných investic. Poté stačí jen použít telefonní číslo a domluvit si schůzku.

Napsat komentář