Levná elektřina a plyn jsou dostupné i pro vás

Jsou věci, na nichž se šetřit nedá. Elektřina a plyn mezi ně ovšem nepatří. Ačkoliv se jedná o nezbytné výdaje, snížit se dají. Stačí k tomu jediné: změnit dodavatele. Pokud jste se tohoto řešení doposud báli, je na čase postavit se svému strachu čelem. Přechod k jinému dodavateli je naprosto bezproblémový.

Proč je u jednoho dodavatele levná elektřina a u jiného dražší? Je to jednoduché. Cena se skládá ze dvou částí. Jedna je pevná, s tou dodavatel hýbat nemůže, druhá však představuje jeho provizi a někteří se nestydí říct o vyšší provizi než jiní.

Lidé neodchází jen za nižší cenou

Vyšší provizi si obvykle účtují větší dodavatelé, kteří vědí, že mají zákazníků dost, a v případě, když jim pár zákazníků odejde jinam, firmu to nezruinuje. S touto myšlenkou také přistupují ke svým zákazníkům. Klienti jsou pro ně často jen dalším číslem generujícím zisk. Tohle je rovněž jeden z častých důvodů, proč lidé mění dodavatele energií.

Menší dodavatelé nabídnou nejen levný plyn a elektřinu, ale obvykle také přívětivější jednání. O své klienty se starají, každého z nich si váží a snaží se mu vycházet vstříc. Třeba jen takovou maličkostí, jako je srozumitelné vyúčtování. Už budete vědět, za co vlastně platíte.

Změna dodavatele opravdu není složitá

Přes to všechno se vám nechce podstupovat změnu dodavatele? Navzdory přesvědčení spousty Čechů nejde o nic složitého. S nutnou administrativou vám obvykle pomůže nový dodavatel. Jediné, co se pro vás mění, je číslo účtu, kam budete posílat peníze za energie. Fyzicky se nic nevyměňuje, elektroměr a plynoměr vám zůstanou. Nepříjemného jednání se stávajícím dodavatelem se taktéž nebojte, jelikož ho za vás vyřídí dodavatel nový. Ten k vám totiž bude přistupovat s vyšší péčí.

Chcete se o změně dodavatele energií dozvědět více? Podívejte se na https://www.epet.cz/ a přečtěte si bližší informace o přechodu k Epet, společnosti, jež je členem evropské energetické společnosti EP Infrastructure.

Napsat komentář