V průmyslu zažívá 3D tisk opravdový boom

Průmyslová odvětví využívají stále častěji zakázkový 3D tisk
3D tisk zažívá BOOM

Dnes už si na 3D tiskárně vytisknete opravdu všechno od lidské tkáně přes veganské steaky až po džíny. Možná jste si vzpomněli na replikátor ze Star Treku. K němu mají 3D tiskárny ještě docela daleko, ovšem kdo ví – co není, může být.

Evropské patentové přihlášky týkající se 3D tisku rostou, podle Evropského patentového úřadu dokonce o 36 % ročně. Nejvíce se 3D tisk využívá ve výrobě a průmyslu. Česká republika samozřejmě nezůstává pozadu.

Velké využití mají 3D tiskárny v automobilovém průmyslu

Do automobilového průmyslu vnesl 3D tisk modelů doslova revoluci. Nyní už není potřeba utrácet spoustu peněz za výrobu prototypů. Místo toho si je vytisknete, otestujete, a pokud se osvědčí, necháte si vyrobit skutečnou součástku. Ušetříte peníze i čas, protože aditivní způsob výroby bývá obvykle rychlejší. Prototypy si takto tiskne třeba i česká Škodovka.

Na 3D tiskárnách se zhotovují i koncové výrobky

Výrobky z 3D tiskáren ovšem nejsou vhodné pouze k prototypování. Vyrábí se i hotové výrobky, spojovací materiály, krabičky na elektroniku, plastové matice apod. Technologie 3D tisku je velmi často levnější a zároveň rychlejší, vždy je však nutné posoudit konkrétní situaci, což jako laik nezvládnete. Jestli tedy máte aspoň trochu pocit, že by aditivní technologie mohla pomoci i ve vaší firmě, neváhejte a ozvěte se odborníkům.

Nechte si spočítat, jestli se 3D tisk vyplatí

Vše vám spočítají odborníci na 3D tisk Praha na webu Vytisknu.com. Z vlastních zkušeností dobře vědí, kdy je 3D tisk výhodný, a kdy je lepší zůstat u jiných výrobních technologií. V týmu mají konstruktéry, výrobní inženýry, vývojáře DPS i 3D modeláře, takže budete v těch nejlepších rukou. Pomáhají mnohým českým firmám, a to od návrhu modelu až po samotný výtisk, optimalizují velkovýrobu, šetří náklady, zrychlují procesy. Určitě stojí za zkoušku!

 

Napsat komentář