Likvidace aut je hračkou

Proč spoustě lidí na zahradě či v garáži stojí staré automobily, které jsou nepojízdné nebo ve špatném stavu, když s nimi stejně nejezdí? Pravděpodobně proto, že v minulosti bylo komplikovanější taková auta nechat zlikvidovat. Dnes to jde lépe, ale mnozí to stále nevědí.

Likvidace aut samozřejmě stále podléhá předpisům, a dost možná i přísnějším než kdysi. Vozidla musí být likvidována ekologicky, při likvidaci obdržíte protokol, se kterým musíte jít na úřad, aby auto vyřadili z registru vozidel. Pro vás ale všechno proběhne velice hladce a rychle.

Zavolejte a nechte vozidlo odvézt

Pokud máte auto k likvidaci, využijte výkup vozidel. Zavoláte, zástupci firmy si pro auto přijedou k vám domů a sami si ho odvezou. Ještě před tím vám však vyplatí částku v závislosti na stavu vozidla a jeho druhu, vyplácí se až 10 000 Kč. Spolu s penězi na ruku vám vystaví potvrzení o ekologické likvidaci. Na server Ministerstva životního prostředí navíc odešlou patřičné údaje, takže si potvrzení klidně ověříte online.

Je úplně jedno, kde bydlíte. Zavolejte a firma si pro auto přijede kamkoliv, do 100 km od Raspenavy u Frýdlantu zdarma, a to do 24 hodin. Prodat staré auto je tedy i rychlou šancí k penězům.

Jaké zařizování zbývá na vás?

Když už máte v ruce potvrzení o ekologické likvidaci, stačí dojít na příslušný odbor dopravy, aby vaše auto vyřadili z registru vozidel. Po vyřazení se můžete obrátit na pojišťovnu, kde vám zruší povinné ručení. V případě zájmu vám firma zajistí i odhlášení z registru, s pojišťovnou to ale musíte zařídit sami.

Už za dva dny je tedy možné mít všechno vyřízené. Když si dohodnete, že si firma pro váš vůz přijede zítra v dopoledních hodinách, odpoledne zajdete na úřad, pak zavoláte na pojišťovnu, co potřebujete vyřídit pro zrušení ručení, a je hotovo.

Likvidace auta i díky společnosti Zlikvidujauto.cz už doopravdy není žádným problémem. Proto neváhejte a zbavte se auta, které nepoužíváte.

Napsat komentář