Ministr vnitra jednal v Plzni o bezpečnosti v krizových lokalitách

p2062199

Ministr vnitra Milan Chovanec společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým dnes, 6. února 2017, jednal v Plzeňském kraji se zástupci krajské i místní samosprávy. Pokračovali tak v debatě o bezpečnosti v místech s velkou koncentrací zahraničních zaměstnanců. Jedním z výstupů jednání je posílení výkonu služby Policie ČR v dotčených lokalitách.

Vytvořili jsme pilotní projekt, který ukazuje, že zaměstnání cizinců a jejich ubytování s sebou nenese pouze benefity pro zaměstnavatele, ale i určitá rizika a problémy. Ty chceme popsat a řešit. Výsledky projektu chceme následně aplikovat na celou republiku,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Podle něj musí část odpovědnosti převzít i zaměstnavatelé, případně pracovní agentury. „Není totiž možné, aby sem firmy dovážely zaměstnance za účelem svého zisku a problémy nechávaly na státu. Pomoci tomu může i změna legislativy,“ dodal ministr vnitra.

Jednání se také zúčastnil hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, primátor města Plzně Martin Zrzavecký, starosta města Rokycany Václav Kočí, starosta města Tachov Jiří Struček, starosta města Stříbro Karel Lukeš a starosta města Bor Petr Myslivec. Jednání proběhlo v souvislosti se vznikem pracovní skupiny, která má problematiku řešit a již zastřešuje Ministerstvo vnitra.

Napsat komentář