Mít kvalitní kolo se vyplatí nejen během dlouhých tras

Česká krajina je v mnoha ohledech jedinečná, díky čemuž stojí za to prozkoumat ji trochu blíže. Nemusíte to provádět formou procházet. Daleko efektivnější je kolo. Měli byste však dbát na to, aby bylo co nejkvalitnější, jinak se místo kochání budete spíše zabývat jeho neustálými opravami.

Nejlepší kola na silnici

Výběr vhodného bicyklu je velice důležitý. Hodně záleží na tom, které trasy chcete projíždět. Pokud máte raději spíše přesuny po silnici a do přírody moc nejezdíte, bude vám horské kolo celkem k ničemu. V takovém případě bude lepší, když vaše volba padne na některé z kol Bianchi.

Ano, už pouhé nahlédnutí do jejich katalogu vám napoví, že nejsou nejlevnější. Nicméně cena jejich výrobků rozhodně odpovídá kvalitě. Mnoho strojů, které společnost Bianci stále vyrábí či někdy v minulosti vyráběla, se aktivně účastnilo těch nejprestižnější silničních závodů včetně Tour de France.

Samozřejmě pouze na víkendové jezdění nebudete kola té nejvyšší jakosti, jako je kupříkladu Bianchi Oltre XR4, potřebovat. Pokud toužíte po kvalitě, ovšem za rozumné peníze, spíše sáhněte po cenově lákavějších modelech typu Bianchi Infinito XE, Bianchi Sprint či Bianchi Via Nirone.

Ve všech případech jde o kvalitní kola, která vám mohou dopomoci k lepším výkonům a zároveň vám při správné údržbě mohou sloužit ještě hodně dlouho.

Kola vhodná do terénu

V případě, že se během svých cyklo toulek zaměřujete spíše na přírodní trasy, kde nebývá terén příliš přátelský k silničním bicyklům, bude pro vás lepší vsadit raději na kanadská kola Rocky Mountain.

Tomu, že produkty této známé značky stojí alespoň za vyzkoušení, nahrává hlavně fakt, že se pravidelně účastní různých bikerských soutěží, často i těch nejslavnějších.

S koly této značky se můžete pohybovat v terénních nerovnostech pomalu stejně ladně jako kamzík. I když občas zažijete nějaký ten nepříjemný karambol, díky vysoké odolnosti koster všech modelů se nemusíte obávat nějakého závažnějšího poškození.

A když už nebudete moci popadnout dech, třeba díky příliš strmému stoupání, klidně vezměte stroj na ramena. I levnější verze jsou totiž na svou třídu velmi lehké.

Samozřejmě si můžete u Rocky Mountain pořídit prověřené modely, jako jsou Gravel, Instinct či Altitude, ale toužíte-li po něčem opravdu exkluzivním, objednejte si jeden ze strojů limitované série.

Kvalitní oblečení

Na zážitku z jízdy nemá zásadní vliv pouze kolo, ale také oblečení. Jistě, můžete se vydat na horské stezky nebo na silnici v klasické dvojkombinaci volné tričko a šortky, ovšem nečekejte kdovíjak komfortní jízdu.

Oblečení Castelli cycling je mnohem vhodnější a kupodivu ani příliš mnoho nestojí. Jeho největší výhodou je, že je lehké a maximálně funkční. Dokáže hlavně efektivně odsávat pot, takže po příjezdu do cíle nebudete vypadat, jako byste zrovna vylezli z vany.

 

Napsat komentář