Moderní pracovní postupy a zařízení, bez kterých se neobejde průmyslová výroba

Podnikání v oblasti strojírenství je poměrně náročné z hlediska technologií. Vždy je zapotřebí pořídit si moderní přístroje a zařízení. Jedině tak může vaše firma uspět v boji s konkurencí. Jaké metody a prvky se vám mohou hodit, pokud se specializujete například na pálení plazmou či ohýbání trubek a plechů?

Pálení plazmou

Výroba tvarových výpalků je poměrně častou činností v mnoha strojírenských společnostech. Obvykle se k tomuto účelu používají autogeny. S jejich pomocí pak probíhá pálení výpalků plazmou, přičemž se zpracovávají plechy, ocelové produkty (včetně nástrojové oceli), jekly a další komponenty. Pokud nemáte patřičné vybavení, můžete se obrátit na specializovanou firmu, jež nabízí prodej hutního materiálu, ale také vám vyhotoví pálení plazmou ve vysoké kvalitě a s maximální přesností řezů. Před tím, než se pustíte do spolupráce, rozhodně si nejprve nechte udělat detailní cenovou kalkulaci.

Ohýbání trubek a plechů

Velmi důležitou činností je rovněž ohýbání trubek, jeklů, různých profilů a tyčí. Při této činnosti je nutné používat špičkové přístroje, jinak ohyby nejsou přesné a dostatečně precizní. K ohýbání trubek se dnes nejčastěji využívají automatické CNC stroje, které jsou řízené počítačem. Tím se minimalizuje riziko vzniku zmetků. Ohýbání výpalků a plechů se provádí zejména ohraňovacími lisy.

Ve strojírenské výrobě je podstatné klást důraz na efektivitu práce. S CNC a dalšími výkonnými stroji, jež jsou dnes už převážně řízené počítači, je provádění veškerých prací rychlé a spolehlivé, navíc se tím šetří lidské zdroje, jednoduše nemusíte zaměstnávat tak velké množství lidí, což vede k ekonomickým úsporám. Je pravdou, že CNC stroje nejsou levnou záležitostí, investice do nich má však poměrně brzkou návratnost. A v případě, že nemáte na jejich pořízení, je dobré se obrátit na některou z firem, jež vám ohýbání trubek, pálení plazmou a další úkony provede na základě smluvního ujednání.

Napsat komentář