Na co si dát pozor, aby pro vás byl IT outsourcing přínosný?

technology-1587673_1280

Outsourcovat správu IT se v posledních letech stalo doslova trendem. Není také divu, se vzrůstajícími nároky na fungování sítí a růstem jejich velikostí, se to zároveň stalo nutností. Tím, že svěříte svou milovanou IT síť do rukou někoho cizího, si musíte být jistí správností svého výběru. Firemní síť mnohdy obsahuje důležitá data a je nutné její plynulé fungování. Jak se tedy nespálit? Máme pro vás 3 tipy.

1.   Non-stop technická podpora je samozřejmostí. Chtějte ji

Při kolapsu sítě někdy i sekundy rozhodují o výši škody. Buďte si jisti, že vás vaše firma nenechá ve štychu, ani když vám síť zkolabuje závažným způsobem ve dvě ráno. Dnes je to na trhu již poměrně běžné, ale přesto je důležité se o tom ujistit a nechat si to zanést do smlouvy.

2.   Cenotvorba

Znáte to? Nahoře je velkým písmem napsáno hezky nízká cena a dole jsou malým písmem napsány dodatky, které tuto cenu zvyšují. Ohlídejte si, aby se vám něco podobného nestalo i v případě IT outsourcingu.

Poměrně dobře to má vyřešeno například Spolehlivé IT od NetWin CZ, které účtuje svým klientům pevnou smluvní cenu bez ohledu na to, že v jejich síti byla daný měsíc krizová situace a zapotili se na něm dvakrát více než normálně. To umožňuje klientům společnosti lépe plánovat jejich IT rozpočty.

Chcete, aby vaše IT fungovalo spolehlivě. Zde je pár dobrých rad
Chcete, aby vaše IT fungovalo spolehlivě. Zde je pár dobrých rad

3.   Garance aneb co je psáno, to je dáno

Slova a podání ruky jsou krásná věc, ale smlouva je smlouva. Nechte si tedy ošetřit alespoň ty nejdůležitější garance smluvně. Může se jednat například o garanci maximálního možného výpadku serverů, garanci doby odpovědi, mlčenlivost apod. Zkrátka cokoliv, co považujete pro svou firmu za důležité. Je také dobré, když má firma pojistku proti škodám.

Neříkáme, že při dodržení těchto zásad nemohou nastat žádné problémy. Ty mohou nastat vždy. S dodržením našich zásad je však větší šance, že IT outsourcing bude pro vaši firmu úspěšný a bude efektivně šetřit její peníze.

Napsat komentář