Nákup krmiva pro psy: Ne každé je kvalitní

dog-2410873_1920

Máte doma psa? Pak si zcela jistě přejete, aby se dožil ve vynikající kondici co možná nejvyššího věku. Jestliže jej ovšem krmíte zbytky z kuchyně anebo kostmi, případně čímkoli jiným, rozhodně se vašemu mazlíkovi nezavděčíte. Tedy alespoň z hlediska jeho zdraví. Stravu psa je zapotřebí přizpůsobit mnoha faktorům. Jakým a podle čeho lze poznat spolehlivá vyvážená krmiva? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Charakteristika psa v hlavní roli

V první řadě je zapotřebí volit kvalitní granule pro psy zejména podle jejich věku. Je jasné, že mladší psi a štěňata potřebují krmivo s velkým energetickým obsahem. Naopak starší pejsci už tolik energie nejsou schopni vydat, a tak je není nutné dopovat potravou s vysokým energetickým obsahem. Důležitou roli hrají i plemena. Třeba takoví lovečtí psi si zaslouží krmivo mající vyšší obsah L-karnitinu. U starších psů je vhodné dbát i na konzistenci granulí. Měly by být měkčí, aby si s nimi poradil starší chrup nebo pouze málo zubů s dásněmi.

Kvalitní krmivo poznat lze

Tedy alespoň za předpokladu, že nebudete nakupovat v supermarketu. Tady totiž často narazíte pouze na neznačková balení, případně na levná nevyvážená krmiva. Optimální je nákup u specialisty v kamenné prodejně nebo na internetu. U granulí je nutné dát pozor na obsah masa, který by měl překračovat 50 %. Stejně tak musí být krmiva zaměřena na plemena psů a obsahovat vitamíny, minerály a vlákninu či nenasycené mastné kyseliny.

Kde nakupovat?

Vybrat si ta nejznámější kvalitní krmiva můžete v eshopu mujmazlik.cz. Naším tipem jsou krmiva pro psy Taste of the Wild vyznačující se právě velmi pestrým složením. Vyrábí se ve Spojených státech amerických z vysoce jakostních mas ze srnek, bizonů, jehňat, anebo drůbeže či lososů. Z dalších osvědčených značek bychom mohli jmenovat Essential Foods a jiné.

Napsat komentář