Nejčastější materiály ponožek

Kvalitní pánské ponožky k obleku
Kvalitní pánské ponožky k obleku

Ponožky potřebuje každý a nikdo z nás se bez nich neobejde. Pokud nás nehřejí zrovna sluneční paprsky během léta, potřebujeme ponožky denně. Při náročné fyzické práci, nebo pokud často sportujeme, potřebujeme hned několik párů každý den.

Pánské, dětské i dámské ponožky jsou nutná součást našeho šatníku. Je nutné pečlivě vybírat dobrou kvalitu pro komfort i pohodlí, protože právě kvalita je zárukou jejich delší životnosti a našich zdravých nohou. Můžete si vybírat klasické barvy, na sport bílé ponožky, nebo třeba veselé barevné ponožky pro muže, ženy i děti. Je třeba také volit podle bot kotníkové, klasické ponožky nebo i podkolenky.

Ponožky a jejich materiály

Zdravotní ponožky se nejčastěji vyrábí z kombinace bavlny a polypropylenu, který velmi účinně pomáhá odvádět pot od naší pokožky směrem do vnějších vrstev ponožek. Materiálové složení zdravotních ponožek je důmyslně propracované. Tím zaručuje příjemný pocit, komfort a pohodlí. Nohy tak zůstanou po celý den v suchu. Zdravotní ponožky mají nesvíravý lem, který je vhodný zejména pro lidi s takzvanou diabetickou nohou. Ponožky mohou být vyrobeny i z kvalitní ovčí příze s výbornými termodynamickými vlastnostmi. Ochrana před chladem a zimou, kterou zaručí ovčí vlna, je vhodná k nošení všude, kde je nebezpečí nepříjemného nachlazení od nohou. Sportovní variantou mohou pak být i termo ponožky.

Dáské teplé ponožky
Dáské teplé ponožky

Bavlněné ponožky

Pánské bavlněné ponožky, ale i ty dámské a dětské jsou vyrobeny z kvalitního bavlněného vlákna a jsou již léty ověřenou klasikou. Bavlna skvěle odvádí pot i zápach. Hodí se na sport i při fyzicky náročných činnostech. Kvalitní 100% bavlněné ponožky jsou bez umělých vláken. Jsou vhodné pro všechny, jenž jsou alergičtí na umělá vlákna a mají různé zdravotní problémy, jako jsou například otoky nohou. Bavlněné ponožky jsou hřejivé a v teplém počasí jsou zase zárukou menšího zápachu a dobrého odvodu vlhkosti.

Bambusové ponožky

Bambusové ponožky, které se vyrábí i ve zdravotním provedení, mají mnoho výhod. Zejména jsou antibakteriální a hypoalergenní. Pánské ponožky z bambusu jsou proto velmi oblíbené, milují je i ženy a jsou vhodné i pro skotačící děti. Bambusové ponožky jsou pevné, s lepším odvodem a absorpcí vlhkosti. Přirozenou vlastností bambusového vlákna je i vysoká odolnost proti bakteriím, plísním i kvasinkám. Ty často způsobují zápach, mykózy a další kožní onemocnění.

V prodeji jsou i 100% bambusové ponožky. Celulózové bambusové vlákno se vyrábí z přírodního bambusu. Tato zelená vlákna se dají pěstovat velmi rychle a patří do ekonomicky výhodných tržních plodinou. Bambusové ponožky jsou přírodní a jejich pěstování i výroba jsou velmi ekologické. Přelstěte všechny nenasytné pračky a ponožkožrouty dřímající v koutech. Pořiďte si ponožky do zásoby, ať vám nikdy nechybí. Více o ponožkách zde.

One Comment

Napsat komentář