Nepodceňujte výběr vhodného podstavce pod slunečník

terrace-353870_1280

Už se nemůžete dočkat léta, abyste mohli lenošit na zahradě?

Máte vše potřebné připravené? Nezapomněli jste na něco?

Co takhle slunečník a k němu vhodný podstavec? Pojďme se podívat, jak vybrat ten správný.

Snímek obrazovky 2017-02-28 v 11.41.23

Každý, kdo miluje lenošení v zahradě, mi dá jistě za pravdu, že když už máte pěkný nábytek, pohodlná zahradní lehátka, tak potřebujete stylový slunečník, který bude dobře ukotven do kvalitního a stabilního podstavce na slunečník. Pak už vám stačí se jen natáhnout do stínu, vzít si nějakou dobrou knihu, drink a relaxovat v klidu a tichu vaší zahrady.

Přestože to zní úžasně a dokážete si to živě představit, může snadno dojít k narušení této idylky, pokud si nevyberete vhodný podstavec, který zabezpečí stabilitu vašeho slunečníku, aby nedošlo k nečekané situaci.

Jak vybrat správný stojan na slunečník?

Výběr stojanu není rozhodně nic jednoduchého, proto musíte vybírat rozvážně a v klidu. Uvědomte si, že špatný podstavec může vést k pádu slunečníku a ten může rozbít vše, co bude v jeho dosahu, ať už jde o nádobí, květiny, nábytek a podobně. Zároveň s tím by mohl velmi vážně poradit nejen dospělé osoby, ale také děti a domácí mazlíčky. To nejlepší, co můžete udělat, je koupit podstavec u stejného prodejce, kde kupujete slunečník. Jedině tak budete mít jistotu, že vybíráte skutečně ten nejvhodnější.

Obecně lze říci, že u podstavce ke slunečníku jsou nejdůležitější 3 zásadní faktory.

  • minimální zatížení podstavce v kilogramech
  • průměr základny v centimetrech
  • vzhled stojanu

Snímek obrazovky 2017-02-28 v 11.40.49

Důležité údaje při výběru podstavce

Zřejmě nejdůležitější údaj, který by vás měl zajímat, je doporučené minimální zatížení podstavce pro slunečník. Minimální zatížení vám postačí u slunečníku umístěného v závětří, kde nehrozí, že by na něj z některé strany foukal vítr. Jestliže něco takového není na vaší terase či zahradě možné a víte, že na ní poryvy větru můžou hrozit v podstatě kdekoliv, pak je ideální volbou takový stojan, který bude mít 1,5 násobek doporučené zátěže.

Vždy je lepší sáhnout po daleko těžším typu podstavce, i když zrovna nemáte velký zahradní slunečník, jehož průměr by byl větší než 3 m. Jistota je jistota a stabilita je v tomto případě na prvním místě spolu s bezpečím. Zejména velké zahradní slunečníky potřebují kvalitní ukotvení, což bez těžšího stojanu nezvládnete.

Vedle hmotnosti není radno podceňovat i průměr stojanu. Slunečník s velkým průměrem, který zabudujete do malého podstavce je potenciálně nebezpečný úplně stejně jako slunečník, který nebude dostatečně zatížený. S ohledem na bezpečí dbejte na výběr robustního a rozměrově dostačujícího podstavce.

Snímek obrazovky 2017-02-28 v 11.41.06

Vzhled podstavce

Nemusíte být zrovna puntičkáři, ale i tak máte smysl pro detail a určitě byste nechtěli, aby byl podstavec pod slunečníkem jako pěst na oko a absolutně neladil se svým okolím. Poté, co si pečlivě vyberete nábytek, různé doplňky i slunečník, byste to měli dotáhnout do konce a zvolit i dobře vypadající držák na slunečník.

U slunečníku, který bude schovaný za nábytkem nebo velkým květináčem, si vystačíte třeba s betonovým, případně plastovým podstavcem, který se dá naplnit pískem či vodou.

Jaké další materiály se používají na stojan pod slunečník?

  • žula
  • nerezová ocel
  • mramor
  • litina
  • beton

Napsat komentář