Zajímavosti o nové Škodě Kodiaq, které byste měli vědět!

ipublic.cz_auto-poly_cz_nahledovy

O prostorné vozy je rok od roku větší zájem, což se odráží na objemu prodeje segmentu SUV. Automobilka Škoda si toho je vědoma, a proto do světa vyslala dalšího zástupce. Po boku crossoveru Yeti nyní stojí velké SUV Kodiaq. Začalo se vyrábět v roce 2016 na platformě VW Group MQB, kterou má také o něco menší Tiguan. Pokud vás velká auta učarovala, bude se vám „Škodiaq“ líbit.

Škoda Kodiaq je pro mladoboleslavskou automobilku krokem do neznáma, ale již nyní je jasné, že rozhodně nejde o krok vedle. Velké SUV může konkurovat zavedeným modelům oblíbených značek nezaměnitelným designem, bohatou výbavou (nechybí wi-fi, head-up displej apod.) a kultivovanými motory. Hovoří se také o velmi výkonné verzi RS a Kodiaqovi na hybridní elektrický pohon. Za své přednosti si Kodiaq vysloužil titul nejlepšího automobilu pro velké rodiny udělený prestižním motoristickým pořadem Top Gear.

ipublic.cz_auto-poly_cz_01

Za design je zodpovědný Josef Kabaň, pod jehož taktovkou vznikla také nová Škoda Fabia a třetí generace Octavie a Superbu.

Produkci největší škodovky předcházela studie Vision S, která se objevila na ženevském autosalonu březnu roku 2016. Oficiální představení Kodiaqa proběhlo v září v tomtéž roku na autosalonu v Paříži. Na silnicích se první vozy objevily v únoru 2017 a čekací lhůty u některých motorizací byly až půl roku. O automobil v cenovém rozpětí od 670 tisíc do 1,2 milionu korun byl enormní zájem.

Název Kodiaq odkazuje na největší poddruh medvěda hnědého. Přesněji jde o odvozeninu z jazyka kmene Alutiiqů. Do médií se dostaly informace, že se původně uvažovalo také nad názvy Polar či Snowman, ale to někdejší šéf Škody vyvrátil.

ipublic.cz_auto-poly_cz_02

V současné době je SUV k mání ve čtyřech motorizacích. Jedná se o dva benzínové a dva dieselové motory s volitelným pohonem 4×4 a manuální nebo automatickou 6-7 stupňovou převodovkou. Kolik stojí, vám prozradí aktuální ceník nové Škody Kodiaq.

Napsat komentář