Nové auto každých pár let a žádné starosti, to je operativní leasing

Mít auto obvykle znamená muset se o něj starat. Potřebujete kontrolovat výšku vzorku pneumatiky, hladinu oleje, platnost dálniční známky, platby za pojištění, data technické kontroly atd. Pokud máte nový automobil, mnoho starostí odpadá, protože nová auta obvykle aspoň pár let fungují takřka bez údržby. Jenže kdo si v dnešní době našetří na úplně nové vozidlo?

Zdá se, jako by tohle ani nemělo řešení. Člověk prostě buď musí mít spoustu peněz, nebo mu nezbývá nic jiného než se o své auto pečlivě starat… Zastáváte tento názor? Ukážeme vám, že jste na omylu.

Operativní leasing je tu pro každého

Nemáte peníze na nové auto, nechcete si brát půjčku, ale přesto byste rádi jezdili v bezpečném a spolehlivém vozu, o nějž se skoro nemusíte starat? Přesně tohle nabízí operativní leasing. Jde o službu, která v posledních letech jen vzkvétá, a není divu. Dnešní mladí lidé žijí v uspěchané době, nemají čas řešit zbytečnosti a jsou vděční, když mohou nepříjemné povinnosti delegovat na někoho jiného. Prostě jen platí měsíční částku a jezdí.

Nejste dlouhodobě vázaní

Velkou výhodou operativního leasingu je, že se smlouva podepisuje na krátkou dobu. U spousty leasingových společností si můžete vybrat, například Driveto umožňuje dobu 6-60 měsíců. Nejste tedy vázáni na desetiletí, jak by tomu nejspíš bylo, kdybyste si vzali auto na splátky prostřednictvím klasické půjčky.

Až platnost smlouvy skončí, rozhodnete se, co bude dál. Hodnota auta na leasing nebude zaplacená, mnohé společnosti ale umožňují zákazníkům vůz za zůstatkovou cenu odkoupit. To je tedy jedna varianta. Druhou možností je, že uzavřete novou smlouvu na nějaký úplně jiný nový vůz. Třeba se mezitím ve vašem životě něco změní a budete si moct dovolit auto z vyšší třídy. Nebo naopak. Kdo ví. Operativní leasing je prostě flexibilní.

Vyberete si balíček podle svých představ

V ceně operativního leasingu bývá dálniční známka, pojištění, přezutí pneumatik, pravidelné kontroly v servisu, asistence v případě účasti na dopravní nehodě apod. Služeb je opravdu hodně a liší se obvykle dle toho, jaký balíček si vyberete. Svůj operativní leasing si poskládáte podle svých představ. Toužíte-li po malém městském autíčku, vyberte si leasing na Volkswagen Polo Highline od necelých 4 000 Kč měsíčně. Pokud sháníte reprezentativní firemní vůz, zvolte Passat Highline od necelých 12 000 Kč měsíčně. Ještě jsme to nezmínili, ale operativní leasing se vyplatí také firmám. Za prvé se o svou firemní flotilu nemusí starat, za druhé si mohou dát měsíční splátky do nákladů.

Zkrátka a jednoduše auta na leasing mají budoucnost a rozhodně stojí za vyzkoušení. Kdyby vám služba nakonec nevyhovovala, další smlouvu už neuzavřete. Zkuste to na začátku třeba na rok, nebudete nespokojení.

Napsat komentář