Podnikání s ready-made společností

Chcete začít podnikat? Máte zajímavý nápad, produkt nebo projekt a řešíte nejvýhodnější, nejrychlejší a pokud možno nejsnadnější cestu, jak rozjet podnikání? Založení nové společnosti není úplně snadná a rychlá věc. 

Navíc začínáte od nuly, což nemusí být vždy výhodné. Dá se tomu tedy nějak vyhnout? Ano, třeba při využití ready-made firmy

Co je ready made společnost

Ready-made společnost je již založená firma. Jedná se o společnost, která figuruje v obchodním rejstříku, současně ale nikdy nevykonávala žádnou činnost. Je tak připravena pro jakékoli záměry. Jedná se o zcela legální řešení s vlastním identifikačním číslem a samozřejmě se splaceným základním kapitálem.

Ready-made společnost je tak vlastně cíleně vytvořený produkt, který si můžete koupit a začít podnikat bez zdlouhavé administrativy, a především s prokazatelnou historií firmy.

Historie firmy

Ready-made firmy jsou firmy založené již několik let. Současně však nemají žádné závazky ani pohledávky. Proč je dobré mít firmu s historií? Třeba pro situaci, kdy se chcete hlásit do nejrůznějších výběrových řízení a musíte uvést dobu založení společnosti (některá výběrová řízení nově založené společnosti znevýhodňují). 

A běžně také když chcete dosáhnout na tuzemské nebo evropské dotace, je již dříve založená bezproblémová společnost velkou výhodou.

Jak probíhá prodej ready-made společnosti?

Jednoduše. Z portfolia již vytvořených firem si vyberete tu ideální pro vás a domluvíte se na převodu. Převod v sobě zahrnuje možnost úpravy firmy vám přímo na míru, konkrétně:

  • doplněním nebo změnou činnosti firmy,
  • registrací dalších živností,
  • změnou názvu,
  • úpravou sídla společnosti,
  • úpravou zastupování společnosti (prokurista) atd.

Pružné využívání hotové společnosti

Samotný převod společnosti a následný rozjezd podnikání pod takovou firmou je výrazně rychlejší než založení úplně nové společnosti. Ušetřený čas a možnost okamžitého startu vašeho byznysu je pak více než dostatečnou kompenzací za vstupní náklady v podobě ceny za společnost. 

Důležitá je ovšem i eliminace administrativní zátěže, která je při založení společnosti vyžadována.

Ještě jednodušší start podnikání?

Vaše nové podnikání může být ale ještě výhodnější. Kvalitní poskytovatel ready-made společností totiž umí nabídnout víc. Například:

  • poskytnutí sídla firmy na atraktivní adrese v Praze,
  • přeposílání pošty,
  • možnost využívat reprezentativní prostory pro vaše schůzky s klienty, a to včetně kancelářského vybavení,
  • zajištění služeb profesionální sekretářky.

Ready-made společnost je jedno z nejčastěji využívaných řešení pro okamžitý start podnikání. A především proto, že je pohodlné, praktické a všestranně výhodné, je běžně využíváno nejen podnikatelskými nováčky, ale i zkušenými byznysmeny.

 

Napsat komentář