Pořiďte si na iPhone tvrzené sklo

Apple iPhone je vnímán jako jeden z nejvyhledávanějších a nejprestižnějších smartphonů na světě. Navzdory rostoucímu počtu dalších výrobců je o iPhone stále zájem. Jsou kvalitní a dlouho vydrží, pokud se o ně ovšem dobře postaráte. Vnější ochranu rozhodně potřebují. Jak obal, tak sklo.

Apple své modely neustále vylepšuje, dostatečně odolné však stále nejsou. Ani o nejnovějším iPhone nelze říct, že by odolával poškrábání a nárazům.

Dostatečně bezpečný, ale dostatečně odolný?

Je prokázáno, že telefony Apple jsou dosud nejzabezpečenějšími smartphony. Experti na kybernetickou bezpečnost z celého světa se shodují na tom, že proniknout do iPhonu je opravdu těžké. To stejné ovšem nelze říci o odolnosti iPhonů. A proč byste si měli pořídit pro iPhone tvrzené sklo?

Pro smartphony se dá sehnat mnoho různých chráničů obrazovky od plastových „skel“ až po tvrzená skla. Ty plastové jsou tvořené převážně polyesterovou fólií. Jsou čiré a odolávají poškrábání. Problém však přichází v případě nárazu, ten obvykle nezvládají.

TPU plastová ochrana je v podstatě gumový plast, který funguje docela dobře proti nárazu a malé škrábance jsou na něm téměř neviditelné. Nevýhodou je, že se složitě aplikuje a nepůsobí tak přirozeně jako tvrzené sklo. Právě proto většina lidí upřednostňuje tuto poslední variantu.

Tvrzené sklo něco vydrží

Tvrzené sklo se vyrábí tak, že normální sklo prochází různými tepelnými a chemickými úpravami, aby se zvýšila jeho pevnost a odolnost. Kromě smartphonů se tvrzené sklo používá i jako čelní sklo automobilu. Má skvělou propustnost světla, je antireflexní, snižuje odlesky a vypadá velmi přirozeně.

Mnozí ho používají nejen na telefonu, nýbrž třeba i na hodinkách. Až si příště budete pořizovat nový řemínek Apple Watch 3, popřemýšlejte, zda nepřihodíte i tvrzené sklíčko pro hodinky.

Napsat komentář