Software můžete mít levněji

Koupit si počítač nestačí. Aby vám tento stroj dobře fungoval, musíte mít i vhodný software. A je docela jedno, kolik toho vaše PC dokáže utáhnout.

Specializované programy se však běžně neprodávají za hubičku. Naopak, mnoho klíčových je i docela drahých. Tomu se však dá vyhnout, a sice když si pořídíte druhotnou licenci.

Shareware nemusí vždy vyhovovat

Existuje nespočet programů, které jsou k dispozici zdarma. Také je možné využívat zadarmo i software, jenž sice neumožňuje ve free verzi dělat vše, co jde v placené, avšak mnoha uživatelům to tak stačí. Pokud ovšem potřebujete používat i další funkce, jež jsou přístupné až v plné verzi, nezbude vám nic jiného než požadované peníze zaplatit.

Kdyby se jednalo o pár stovek, není co řešit. Mnoho programů však stojí i několik tisícikorun, často i více. Takovou částku si každý nemůže dovolit. A proto je stále populárnější nakupování druhotných licencí.

Stoprocentně legální

V rámci druhotných licencí se většinou dají pořídit programy typu Microsoft 365 pro jednotlivce a jim podobné. O kancelářské balíky tohoto druhu je velký zájem, zvláště, když konkurence na free scéně není schopna dodat kvalitativně něco alespoň trochu podobného.

Po pojmem „druhotná licence“ si představte programy z vyřazených počítačů, které většinou pocházejí z korporátních kanceláří. Tento software je již použitý, nicméně stále funkční.

Proto je možné ho prodávat za daleko přijatelnější peníze, než kdyby se jednalo o zcela nový produkt. Nemusíte se bát, že by se jednalo o něco nelegálního. Office 365 pro rodiny a další obdobné programy si tudíž lze koupit mnohem levněji než dříve.

Nakupujte chytře

Zásadní je v tomto případě nakupovat ve vhodném obchodě. Ne všude totiž dostanete skutečně legální licenci. Dávejte si tedy pozor hlavně na až podezřele nízké ceny. Dobrým předpokladem pro férový obchod je velké množství pozitivních recenzí.

Napsat komentář