Potřebujete peníze, ale v bance vám nepůjčí? Co dělat?

Měli jste nečekané výdaje a nutně potřebujete peníze? Do další výplaty je daleko a vy potřebujete zaplatit důležité účty? Máte dvě možnosti. První z nich je cesta do banky, kde vám mohou nabídnout půjčku. Tato možnost je však zapovězena pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků a nejsou dostatečně bonitními klienty pro banky. Na řadu tak přichází volba úvěru u nebankovních poskytovatelů.

Nebankovní půjčka

Na trhu s finančními produkty můžeme narazit na celou řadu nebankovních poskytovatelů půjček. Předhání se s nabídkou co nejvíce výhodných úrokových sazeb a snaží se nalákat nové klienty na možnost jednoduchého sjednání přes internet. Nejčastěji se jedná o takzvané mikropůjčky, které jsou do hodnoty 10 000 korun. Když se rozhodnete půjčit si u vybrané společnosti, vždy si důkladně přečtěte podmínky a zjistěte si důležité informace. U každé půjčky je nesmírně důležité správně si propočítat výši jednotlivých splátek a vše si důkladně naplánovat.

Půjčka bez registru

Vhodnou možností, jak se vyhnout zamítnutí při žádosti o úvěr, jsou půjčky bez registru. Při této nabídce se poskytovatel nedívá do registru a nezjišťuje, jestli máte problémy se splácením. Malou půjčku tak dostanete s velkou pravděpodobností. U těchto nabídek je ale vždy nutné pečlivě porovnat výši úrokových sazeb a zjistit si, jestli budete platit další poplatky.

Zastavárna

Další možností, jak vyřešit dočasný nedostatek financí, je zastavárna. Zastavit můžete šperky, elektroniku, ale například i auto. Vhodným příkladem je autozastavárna Praha, Brno, Ostrava, kde dostanete peníze až ve výši 80 % hodnoty vašeho vozidla. Na výběr máte následně dvě možnosti, kdy v prvním případě je možné auto dále využívat a v druhém ho ponecháte uschované v zastavárně. Orientační přehled, kolik dostanete vyplaceno za své konkrétní vozidlo, můžete získat na internetu pomocí online poptávky.

Napsat komentář