Poznávací zájezd potěší i naučí

Nic nerozšíří naše obzory tak jako skutečné poznání a vlastní zkušenost. Poznávací zájezdy jsou přesně tím pravým zážitkem, jenž ukojí vaše hladovění po objevování. Toužíte dopřát vzrušující zážitky nejen svým očím, ale i svým chuťovým pohárkům? Pak jsou pro vás těmi pravými místy Paříž, Řím nebo Kuba.

Paříž, město lásky a skvělého jídla

Paříž patří mezi nejromantičtější místa na zeměkouli. Chcete-li mít nejhezčí vzpomínky na zásnuby nebo líbánky, jistě je musíte prožít ve stínu Eiffelovky. Jen v tomto městě najdete mnoho romantických zákoutí, proslulých fontán ve Versailles a Lucemburských zahradách nebo parky plné zamilovaných párů. Své štěstí pak můžete oslavit dobrým jídlem a vínem. Váš poznávací zájezd Paříž musí zahrnovat návštěvu vyhlášených restaurací. Hlavní město Francie je Mekkou gastronomie. Okusit zde můžete moderní a vrcholovou gastronomii i tradiční pokrmy.

Vidět Řím a zemřít

Kdo spatřil krásy Itálie, může klidně odejít na onen svět. Tato destinace láká turisty nejen na svoji nevšední polohu a historické památky, sympatická je svým návštěvníkům i atmosférou zdejších míst. Italové, byť velmi temperamentní národ, jsou požitkáři a umí si užívat života a dobrého jídla. Každý poznávací zájezd Řím, zahrnující antické stavby, fontány a chrámy, musí být po zásluze odměněn typickou italskou večeří a nadýchaným slaďoučkým dezertem. I když je jídelníček Římanů tvořen z velké části z pečivem a těstovinami, přesto je velice jednoduchý a lehký. Těstoviny jsou servírovány s maximálně dvěma výraznými ingrediencemi. Základem každých těstovin jsou olivový olej a česnek. Vůni bazalky, oliv, česneku a lahodného vína Fiano di Avellino si nejlépe vychutnáte při výhledu na zapadající slunce.

Kuba z pera Hemingwaye

O Kubě se říká, že je to perla, nebo dokonce srdce Karibiku. Z jihu je ostrov omýván Karibským mořem a ze severu Atlantickým oceánem. Kubu lze obdivovat hlavně pro její přírodní krásy. Poznávací zájezdy na Kubu jsou hlavně o plážích, podmořském světě, tabákových plantážích a domě Hemigwaye. Právě tento spisovatel svojí novelou Stařec a moře Kubu proslavil. Zájezdy na Kubu poznávací život spisovatele jsou okořeněné historií rumu a přenesou vás do časů, kdy záleželo na skutečných hodnotách. Zpomalte se sklenkou Havany a kubánským doutníkem.

Napsat komentář