Proč bydlet v Brně? Dostupnost bydlení, bezpečnost i vysoká úroveň zdravotní péče!

Díky výhodným cenám nemovitostí, dostatku pracovních míst, výborné zdravotní úrovni, nízké míře znečištění ovzduší, minimálnímu času v dopravních prostředcích, vysoké bezpečnosti i dobré ceně za potraviny je Brno ideálním místem pro život.

Moravské město Brno je druhým největším v České republice. Sídlo Jihomoravského kraje najdete na soutoku Svratky a Svitavy, žije tady na 380 tisíc obyvatel. Nutno podotknout, že zde sídlí Ústavní i Nejvyšší soud a římskokatolická brněnská diecéze. Lze zmínit vysoké školy, univerzity, výstaviště. Na Masarykově okruhu se koná Grand Prix ČR. Oblíbenou každoročně konající se akcí je mezinárodní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis.

Čím okouzlí Brno a okolí?

Drahokamy města jsou hrad a pevnost Špilberk anebo katedrála svatého Petra a Pavla na vršku Petrov. Nejen milovníci překrásných výhledů na památky ocení, že se v jejich blízkosti nacházejí reality v Brně, které nabízejí komfortní bydlení. Hrad Veveří se tyčí nad Brněnskou přehradou a patří k oblíbeným výletním místům. Procházky kolem vily Tugendhat, jež je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO, potěší nostalgickou náladou. Historické srdce Brna se pyšní titulem městské památkové rezervace. Okolí vybízí k poznání Moravského krasu i Velkopavlovické vinařské oblasti.

Vinařství, památky i noční život

Klíčová moravská lokalita osloví nespočtem kulturních i sportovních akcí. Kroky lidí vedou do hvězdárny a planetária, botanické či zoologické zahrady. Brno není jistě nudné maloměsto, kde se konají jen lidové slavnosti. Pokud si zajistíte levný pronájem garsonky v Brně, můžete navštívit Shakespearovské slavnosti, koncerty filharmonie, show ohňostrojů, Baloon Jam, festivaly Divadelní svět a multižánrový Semtex Culture. Po náročných pracovních dnech potěší prohlídky galerií, muzeí či procházky Denisovými parky, Lužánkami a parkem Špilberk.

 

Napsat komentář