Proč je lepší cestovat s obytným vozem než s autem?

oap

Letní dny plné slunečních paprsků a pohody vyloženě vybízí k tomu, abyste se vydali na nějakou cestu. Pokud nechcete využít letadla, vlaky, lodě a preferujete být vlastními pány času, máte na výběr dvě možnosti. První z nich je cestování klasickým automobilem.Pohodlí, svoboda a možnost dopravit se kamkoliv, kde jsou silnice. Není to však jediná varianta. Můžete totiž využít služeb obytného vozu. Proč byste měli preferovat dům na kolečkách?

Útrapy osobního automobilu

Jak již bylo zmíněno, cestování automobilem může být sice pohodlné, ale skýtá řadu nevýhod. Pokud plánujete delší výpravu, budete odkázáni na ubytování v hotelech, hostelech či penzionech. Výdaje za ubytování a stravu ať už v ubytovacích komplexech či mimo ně jsou prostě něco, co Vaší peněžence neodlehčí, ba naopak. Navíc musíte předem hledat možnosti, kde složíte hlavu, jelikož je malá šance, že se chytíte “naslepo”.To vše se týká samozřejmě jen možnosti, že nechcete nepohodlně nocovat v autě samotném či v nedalekém stanu. Nesmíme rovněž opomenout zmínit nedostatečnou kapacitu pro všechny věci, které budete na dlouhou cestu potřebovat. Většina osobních aut nemá zas tak velké úložné prostory a tak budete muset přemýšlet o každé věci, kterou si s sebou vezmete. Další nevýhoda je rovněž v nedostatku komfortu pro spolucestující při dlouhých vzdálenostech.

Výhody obytného vozu

Porovnejme nyní auto s takzvanými “obytňáky”. V čem spočívá jejich hlavní síla? Svoboda a dostupnost. Při cestování obytným vozem Vám v podstatě nic nebrání. Nejste vázáni na lokaci nejbližších ubikací, jelikož máte vlastně v ubikaci pořád u sebe. Můžete se zkrátka vydat, kam chcete a nemusíte dopředu nic shánět a zařizovat. Vše najdete uvnitř. Díky tomu budete mít na vše více času, jelikož ho nebudete zbytečně ztrácet přesouváním do místa Vašeho pobytu. Více prostoru, nžíší výdaje v porovnání s kombinací aut a hotelů a mnohem větší svoboda. Cestovat obytným vozem se zkrátka vyplatí.

Napsat komentář