Proč se investuje do nemovitostí?

chuchle3

Investování do nemovitostí je žhavé téma již delší dobu. Nutné si však pamatovat, že každá doba vyžaduje speciální zacházení a zjištění informací dříve, než se rozhodneme určitý investiční nástroj využít. Jak je to tedy s investováním do nemovitostí?

Nemovitost vám může zajistit pasivní příjem v podobě pronájmu, ovšem musíte nejdříve toho správného nájemce vůbec najít. Je zapotřebí také zvážit, zda jste připravení na takovou finanční zátěž. Pokud ano, tak v nemovitosti máte své finanční prostředky bezpečně uschované. Při rekonstrukci zpravidla i zvýšíte její hodnotu na několik let dopředu.

Jak je to v roce 2017?

Na základě doporučení České národní banky dochází od března k zvyšováním požadavků na naspořenou částku. To má za následky zvyšování úroků u hypoték na 80% hodnoty nemovitosti. Nicméně úroková sazba cenu nemovitostí neovlivňuje jako jediná. V zásadě má na pohyb ceny nemovitostí větší vliv celkový hospodářský vývoj, tedy okamžik, kdy lidé cítí jistotu a bezpečí. Tento faktor se může změnit i náhlou událostí, proto není příliš snadné ho odhadnout. Avšak z dlouhodobého časového horizontu budou strmé výkyvy vypadat jako drobné vlnky. Proto i v tom nejhorším scénáři není potřeba panikařit, ale plánovat na desítky let dopředu a vytrvat, než se situace obrátí k lepšímu.

Luxusní nemovitosti jako zdroj pasivního příjmu

Jednou z možností je investování do luxusních vil. O tento typ mají zájem jak zahraniční kupci, tak i bohatí Češi. To pomáhá ceně růst nahoru. Toto investování podporuje i fakt, že v Praze neexistuje mnoho luxusních čtvrtí s novostavbami, a proto jejich cena může stoupat (poptávka je vyšší než nabídka). Příkladem mohou být vily ve Velké Chuchli, které jsou nyní na prodej. K vile samozřejmě patří i velkorysé zahrady, terasy a garáže na 1 až 2 místa. Kromě vil jsou v nabídce k prodeji i parcely se stavebním povolením na vilu. Pro zájemce je možnost využít tzv. vzorové vily, kde získáte přesnou představou o tom, jak vypadá. Celý komplex je situován 15 minut od centra Prahy, což zvyšuje atraktivitu pro potenciální kupce.

Napsat komentář