Výměna čelního skla nemusí být nepříjená

car-604019_1920 (1)

Potká to téměř každého motoristu – výměna čelního skla u automobilu. Příčin rozbití nebo prasknutí čelního skla může být několik. Někdy se stává, že čelní sklo má už od výroby nějkaý kaz nebo je nepřesně vloženo do karoserie. Tento problém nebývá příliš častý a lze na něj uplatni zákonou záruk. Většinou se na takovou vadu čelního skla příjde ještě před uplynutím záriční doby výměna předního skla včetně práce autoservisu jde celá na vrub prodejci nebo výrobci automobilu.

Co dělat v případě rozbití čelního skla

Pokud dojde k rozbití čelního skla nějakým mechanickým předmětem nebo odmrštěným kamínkem od protijedoucího vozidla, jde veškerá práce i materiál na váš účet. V připadě, že se vám podaří zastavit protijedoucí vozidlo, od jehož kola se kamínek odmrštil, lze celou tuto výměnu uplatnit v rámci povinného ručení řidče vozidla, které vám způsobilo poškození čelního skla. Tyto případy jsou ale vyjímečné. Většinou nezbyde nic jiného, než se vypravit do nejbližšího autoskloservisu a nechat si rozbité čelní sklo vyměnit.

Ve kvalitním autoskloservisu vám bezproblémů vymění člní sklo na jakýkoli automobil. A to včetně zemědělských strojů, strojů těžké techniky nebo třeba na autobus nebo nákladní auto. S dnešní materiálovou výbavou lze vyřezat kvalitní autosklo přímo na místě, nemusíte čekat na dodání originálního a drahého skla přímo od konkrétního výrobce.

Pokud se vám stane problém s čelním sklem přímo za provozu, nezapomeňte kolem vozidla rozmístit nějaké výstražné předměty určené k vymezení prostoru. Nejlépe se k tomu hodí dopravní kužely. Při použití výstražných dopravních kuželů snižujete riziko úrazu v silničním provoze.

Napsat komentář