Proč si v dnešní době pořídit repasovaný notebook či telefon?

Možná jste si všimli, že v posledních letech značně stoupla nabídka repasovaných počítačů a mobilních telefonů, které jsou již dlouhá léta samozřejmou součástí našich životů a každý z nás je využívá a potřebuje denně. V čem tkví kouzlo repasované výpočetní techniky a telefonů?

Repasovaný notebook – jeho vlastnosti a přednosti

Typickou ukázkou počítače budiž repasovaný DELL. Výpočetní technika této značky má dlouhou historii a obecně se dá říci, že se jedná o vysoce spolehlivá a výkonná zařízení. Zcela nové modely, které si lze koupit v obchodech s elektronikou a výpočetní technikou, jsou však poměrně drahou záležitostí, tudíž jsou pro mnohé české občany nedostupné. A právě proto je dobré se zajímat o možnost koupě repasovaných modelů.

Repasované DELL notebooky, potažmo i jiné značky, vychází z toho, že již byly používané, a to například někde ve firemních kancelářích. Nyní jsou opravené, pokud mají nějaké nedostatky, dochází k jejich důkladnému vyčištění, aby byly opět plně provozuschopné a fungovaly bez jakýchkoliv potíží. Výsledkem jsou kvalitní přístroje za cenu, jež je řádově leckdy až o desítky procent nižší, než jsou ceny nových notebooků a počítačů. Ušetříte tak stovky, ba dokonce tisíce korun v případě výkonných modelů. Ke každému repasovanému DELL notebooku máte minimálně půlroční záruční lhůtu, někdy bývá ještě prodloužena.

Repasovaný telefon

Kromě notebooku či stolního PC je dnes možné si obdobně pořídit repasovaný telefon. Jde obvykle o výkonnější modely, u nichž se vyplatí provést jejich repasování a následný prodej třetím osobám. U repasovaného telefonu je důležité, aby byl uveden znovu do tovární verze a došlo k vymazání předchozí historie minulého uživatele. Špičkové repasované mobilní telefony zakoupíte klidně v ceně kolem 2 tisíc korun, zatímco za nové modely byste museli dát několikanásobně více.

Napsat komentář