Svatojánská noc u ohně se špekáčkem v magickém prostředí na zámku

Co takhle alespoň na pár dnů uniknout z města? Rovnou na zámek! A co si tak u něj v podvečer posedět u ohně a na něm si opéct slaninu nebo buřty? A při té příležitosti se zapojit do běžných „zámeckých“ prací a tak trošku okusit venkovský způsob života? Máte možnost!

Tento výjimečný zážitek si pro vás připravili provozovatelé luxusního boutique hotelu Chateau Herálec usazeném v lůně té nejkrásnější přírody Vysočiny. Dostanete se sem snadno, ať již po dálnici D1, či z některého z mezinárodních letišť – buď z toho pražského, brněnského, či vídeňského. A věřte, že nebudete litovat. Zdaleka vás tu totiž nečeká jen opékání špekáčků, nýbrž pobyt na zámku se vším všudy.

Kde se fantazie stává skutečností

Chateau Herálec je místem, kde se fantazie proměňuje ve skutečnost. Fantazie o luxusních zámeckých suitách, plavání v bazénu pod středověkými klenbami, usrkávání šampaňského ve vířivce umístěné v zámecké věži, slastných masážích či toulkách neposkvrněnou přírodou. Zámecký hotel Chateau Herálec je vskutku výjimečným místem. Jednak servisem, který poskytuje, ale také svým jedinečným galerijním konceptem. Když ubytování na zámku, tak jedině v Chateau Herálec.

Jako v umělecké galerii

Pozornost cestovatelů z celého světa přitahujuje především jeho scénografický, neboli galerijní koncept uplatněný nejenom v interiérech zámeckých prostor, ale i na jednotlivých pokojích. Ty vznikly v úzké spolupráci s galerií Vysočina a umožňují přímý kontakt s díly světových malířů, jakými byli Mánes, Honsa, Chittusi, Kosárek, Preisler a další.

Nejromantičtější zámek v Čechách

Unikátní však je také zámek samotný, který se řadí mezi nejpůvabnější romantické stavby v Čechách s historií sahající až do 12. století. Z ní se díky zdařilé památkové i architektonické rekonstrukce stal pětihvězdičkový boutique hotel splňující i požadavky té nejnáročnější klientely.

Prostorné pokoje s nejvyšším standardem

Ta v první řadě oceňuje prostorné a luxusní zámecké pokoje vybavené velkorysými koupelnami. Chcete-li se alespoň na pár dnů cítit jako králové, rozhodně jste na správném místě. S každým z nabízených pokojů je navíc spojen jiný příběh, který se promítá i do jeho atmosféry. Určitě také oceníte speciální polštáře z husího peří různé síly a velikosti, stejně jako polštáře antialergické a anatomické, které se vám zase postarají o ničím nerušený spánek. Jaký zvolíte, bude jen na vás.

Prožijte aktivní dovolenou

Pobyt na zámku Chateau Herálec není sice zrovna levný, ale posuďte, co vše je v ceně zahrnuto: bohatá snídaně z domácích vysočinských zdrojů, neomezený vstup do tamního wellness centra, jehož součástí je privátní bazén s komorním odpočinkovým prostorem pod klenbami, vířivka ve starobylé věži, několik druhů saun (finská, parní, bylinková i infrasauna) a silencarium v dlouhém podloubí pod oranžerií. Zacvičit si také budete moci v moderně vybaveném fitness centru či na golfovém trenažeru. Nebo vypůjčit nordic walking hůlky a sportovní kolo.

Rozmazlujte se!

A co dělat po cvičení? Co si takhle dopřát některou z procedur nabízenou tamním Spa by L’OCCITANE? Ať již kosmetickou, nebo celotělovou? Autentické ingredience obsažené ve výjimečné kosmetice téže značky přinášejí tu nejhlubší relaxaci, při níž si odpočine nejenom tělo, nýbrž i duše. A nenechte se zmýlit, že procedury Spa by L’OCCITANE cílí jenom na ženy. V portfoliu najdete řadu produktů určených i mužům.

Královské jídlo a pití

K odpočinku samozřejmě přispívají dobré jídlo i pití. Ani v tomto ohledu na zámku Chateau Herálec nebudete strádat. Několikachodové večeře z vybraných ingrediencí od místních dodavatelů pro vás připraví šéfkuchař zámecké restaurace Honoria se svým týmem. A čím je zapít? Co byste řekli vynikajícím francouzským vínům z oblasti Bordeaux? Jednou z největších sbírek tohoto druhu v Čechách se mohou pochlubit právě na zámku Chateau Herálec. Nemáte sto chutí zrušit letošní dovolenou v zahraničí a vyměnit ji za tu tuzemskou? Právě v boutique Chateau Herálec? My tedy ano!

Napsat komentář