Trajekty do Norska mohou být prvním krokem za poznání tamní nádherné přírody a jezer

norway-2068846_1280

Trajekty do Skandinávie mohou být prvním krokem k získání jednoho z cenných cestovatelských zážitků. Pravděpodobným důvodem číslo jedna, pro který se před cestou například do Norska rozhodnete, bude příroda. Dá se říci, že norská příroda je svým způsobem velmi invazivní. Může se nám na cestách s batohem stát, že uprostřed města budou květiny ojídat jeleni.

Další zajímavou věcí, kterou v Norsku zažijete, je světlo. Jedná se totiž o tak trochu extrémní záležitost. Například v zimě je ho v lepším případě pár hodin. Pokud máte navíc tu smůlu, že se zrovna vyskytujete na úplném severu, můžete také žít pár měsíců po tmě. Pokud si ale počkáte do jara, najednou si o půlnoci můžete číst klidně bez baterky. Musíte si však dávat pozor, abyste nezapomněli na spánek úplně.

etrajekty

Trajekty do Norska za vás učiní první krok, jak krásy této země poznávat. Zbytek už bude na vás. Pravděpodobně při cestování můžete poznat i některé místní. Obecně vzato jsou Norové milí a praktičtí horalové. Ne vždy bývají na první pohled přístupní, tudíž s nimi musíte strávit nějaký čas, ale jakmile si na sebe zvyknete, poznáte jejich milou a vstřícnou povahovou stránku. V obchodech se na vás budou usmívat. Po celém Norsku je také povolené takzvané kempování „na divoko“. V neposlední řadě je velmi sympatické například i to, že je v Norsku jen velmi nízká kriminalita. Proto se nemusíte obávat odcizení věcí, když se od svých baťůžků na chvíli odloučíte.

Jednou z mála nepříjemných věcí, na kterou můžete v Norsku narazit, jsou velké vzdálenosti mezi jednotlivými místy. Proto je s nimi potřeba dopředu počítat a trasu si naplánovat tak, aby vás vzdálenost po cestě nevyvedla z míry. To totiž může velmi snadno pokazit příjemný dojem z cestování, které následuje po cestě s trajekty do Norska.

Napsat komentář