Cestovní pojištění: Na co si dát pozor, abychom nebyli překvapení?

ipublic.cz_online_ergo_cz_nahledovy

Cestovní pojištění se nevztahuje automaticky na všechny možnosti vzniklých problémů, které by naši dovolenou mohly zkomplikovat. Může jít o úplnou banalitu, jakou je natažený sval nebo zablokovaný krk. Mohou vám vzniknout škody související s nepokoji v dané lokalitě nebo můžete mít těhotenské komplikace. Na takového výluky si dávejte velký pozor. Jak se vždy pojistit správně?

Pojištění, připojištění a výluky v cestovním pojištění

Základní pojištění počítá s nejčastějšími komplikacemi, které jsou při cestování běžné, připojištění je určeno pro situace, které už tak běžné nejsou. A výluky jsou situace, které zahrnují nepojistitelné události. Je proto lepší se trochu blíže seznámit s podmínkami VPP pro cestovní pojištění, abyste byli lépe v obraze a mohli svoje cestovní pojištění přizpůsobit potřebám a nárokům jaké vy a vaše rodina během cestování máte. Z možných připojištění se nejvíce vyplatí pojištění odpovědnosti, které kryje před škodami, které neúmyslně způsobíte druhé osobě. Více o něm zde.

ipublic.cz_online_ergo_cz_01

Jaké situace spadají mezi pojistné výluky?

Tak především jsou to škodné události, které byly způsobené s úmyslem. Zde se z pochopitelných důvodů nedá k vyplacení pojistní události přistoupit vůbec. Dále jsou to předpokládané škodné události, které jsou odvětvím úmyslných škodných událostí. Pak jsou to situace, kdy byl požit alkohol nebo drogy, spadají sem také škody vzniklé následkem sebevraždy nebo v souvislosti s profesionálním sportem. Kalkulačka pro pojištění do zahraničí proto takovéto události do nabídek nezahrnuje a není možné se proti nim pojistit.

ipublic.cz_online_ergo_cz_02

Speciálním připojištěním proti válce a terorismu

Naprosto nezařaditelnou situací je válka, terorismus či povstání, které do výluk sice patří, ale s ohledem na vývoj bezpečnostní situace ve světě se lze za jistých podmínek i na toto riziko připravit připojištěním. Podmínkou však zůstává, že nesmí jít o úmysl cestovat do destinace, která je zasažena již probíhající válkou. Cestovní připojištění by pak vztahovala jen na škody, které vzniknou nečekaným útokem v dříve klidné oblasti. I takové speciality cestovní pojištění od ERGO pojišťovny zahrnuje.

 

 

Napsat komentář