Ušetřete během letošní zimy na energiích

Modlíte se každoročně, aby byla mírná zima, a vy jste díky tomu ušetřili za vytápění? Nemusíte spoléhat pouze na počasí. Ušetřit přece můžete, i když teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. Cest existuje několik.

Věděli jste, že se v zimě spotřeba elektřiny zvyšuje o více než tři čtvrtiny? Hlavní podíl na tom má samozřejmě topení, také se více svítí, protože je dříve tma, a ohřívá se více vody. Ušetřit by se přitom dalo téměř v každé domácnosti, a nejen úspora elektřiny je tou správnou cestou. Šetřit můžete i s vodou.

Nechte si poradit od zkušenějších

Rádi byste ušetřili, ale nemáte tušení jak? Právě pro vás je připravená bezplatná služba E.ON Rádce. Tento projekt funguje již nějakou dobu a dal by se charakterizovat jako spojení internetové encyklopedie, vyhledávače a osobního poradenství. Jeho zaměřením je nejen úspora energií, ale i alternativní doprava a ekologie. Objevíte zde spoustu zajímavých informací, tipů a rad ze všech těchto oblastí a nechybí ani konkrétní rady, jak snížit náklady za energie.

Z tipů na úsporu za vytápění lze jmenovat například výměnu oken a dveří, izolaci, novou fasádu. Úspora vody bude zajištěna, pokud omezíte koupání a začnete se sprchovat či koupíte modernější bojler. A elektřina? Opět lze poradit novější spotřebiče a úsporné LED žárovky. Více rad pak najdete přímo na portálu E.ON Rádce.

Třeba i vy dosáhnete na dotaci

Kromě tipů na šetření jsou častým tématem také rekonstrukce a dotace. I s těmi vám na zmiňovaném portálu poradí. Jsou tady totiž k dispozici poradci, kteří zdarma zodpoví dotazy, a dokonce vám mohou sestavit analýzu energetické náročnosti domu či pomoci s podáním žádosti o dotaci. A nejlepší na tom celém je, že vůbec nemusíte být zákazníky společnosti E.ON, abyste mohli tyto bezplatné služby využívat. Energetický poradce je k dispozici každému, vždyť úspora energií je společným úsilím nás všech. Musíme si chránit svou planetu.

Napsat komentář