Užijte si vánoční svátky se sklenkou dobrého vína

I přesto že jsme ryze pivařský národ, má v naší malé zemi silnou tradici i vinařství. V Čechách, a především na Moravě, narazíte na opravdu zkušené vinaře. Dlouhé tratě na jižních svazích moravské nížiny jsou zárukou zrodu šťavnatých bobulí různých odrůd. Mezi proslulé vinařské oblasti patří Velké Pavlovice, Valtice, Mikulov, Hustopeče a mnoho dalších. Na produkci vín z ČR můžeme být patřičně hrdí. Jak a kde zakoupíte kvalitní vína, aniž byste museli navštívit sklípek?

Jak poznáte kvalitní moravská vína?

S trochou nadsázky se dá říct, že nákup vína, je vždy tak trochu nákup zajíce v pytli. Jediné, co vás stoprocentně přesvědčí o správném výběru, je osvědčené vinařství a jeho distributor. Prodejce je vlastně prodloužená ruka vinaře, která dostává víno z Moravy k širší veřejnosti. Je na něm, jak se úkolu zhostí. Jeho sortiment by však měl zahrnovat víc než jen bílé a červené víno. Právě znalosti prodejce a ochota zaškolit své zákazníky do tajů vína dokáží rozšířit obzory široké veřejnosti, která pak snáz rozpozná sekty, šumivá vína a šampaňské.

Máte rádi hutné červené víno?

Pokud si libujete v červených vínech doporučuji se poohlédnout v kategorii zahraniční vína. Byť jsou na Moravě perfektní klimatické podmínky pro pěstování vína, tak nějak se zde daří lépe bílému vínu než červenému. Například Zweigeltrebe se stál za posledních pár let velice oblíbeným, pokud chcete ochutnat pravou sílu této odrůdy, vyzkoušejte Zweigeltrebe z rakouského vinařství Burda. Ostatně i další části Rakouska se chlubí produkcí kvalitních červených vín, což je způsobeno mírným klimatem a množstvím slunných dní.

Nákup vína v kamenném obchodě i přes internet

Čím dál víc lidí přichází na chuť nákupu vína a destilátu pomocí e-shopu. Tato metoda poskytuje maximální pohodlí, ačkoli v někom může vzbuzovat lehkou nedůvěru. Víno a Destiláty je název osvědčeného obchodu, který má nejen své webové stránky, ale i několik kamenných prodejen po celé ČR. Školený personál vám poradí se správným výběrem vždy a všude.

Napsat komentář