V kanceláři podle feng šuej se vám bude pracovat jedna radost

Kancelář, ať už ta domácí nebo někde ve firmě je místo, kde se člověk potřebuje koncentrovat. Správná kancelář má podporovat myšlení a kreativitu. Přesně takové jsou kanceláře zařízené podle čínského učení feng šuej. Stejně jako u ostatních místností i zde platí, že základem je soulad, čistota, co nejméně zbytečností, ať může proudit energie. Takto zařízená kancelář podpoří chuť do práce a znásobí pracovní úspěchy. Zkuste to a přesvědčte se sami…

Kancelář podle feng šuej 

Místnost by ideálně měla mít tvar čtverce. Ne vždy je to však možné. Nicméně čemu se vyhnout, jsou zbytečně mrtvá místa či přepažování místnosti nábytkem, závěsem, plentou. To vše brání proudění energie. Kancelář by měla být otevřená, prostorná. Základem je pohodlné sezení, což umožní kvalitní kancelářské křeslo, které by mělo mít za zády pevnou zeď a mělo by být čelem ke dveřím. Není-li možné takto křeslo umístit, je vhodné mít dveře ze strany – nikdy ne za zády.

Pracovní stůl 

Umístění pracovního stolu a kancelářské židle by mělo být tak, abyste viděli na dveře. Není-li to možné, lze použít jako pomůcku zrcadlo, které vám zpřehlední prostor a umožní širší výhled. Nicméně sedět zády ke dveřím se příliš nedoporučuje. Pracovní stůl by měl být velký, přehledný, uklízený, ale neměl by být dominantní a blokovat tok energie. Tvar stolu je nejlepší čtvercový, ale může být i obdélníkový. Nejméně vhodné jsou stoly do tvaru L, ale i zde si lze pomoci tím, že chybějící roh stolu uměle dotvoříte umístěním lampy nebo rostliny. Na stole by se neměly povalovat žádné zbytečnosti.

Doporučované barvy 

Pro feng šuej je vhodné kombinovat maximálně tři barvy, kdy jedna z nich je dominantní a ostatní pouze doplňkové. Do kanceláře jsou vhodné spíš chladné odstíny. Na přílišnou zdobnost a barevnost zapomeňte. Velmi důležité je i denní světlo a v případě potřeby osvícení z několika zdrojů světla. Právě světlo uvádí energii do pohybu.

Kancelářské doplňky 

Aby kancelář nepůsobila studeně, smutně a nezabydleně je vhodné samozřejmě umístit i dekorace. Může se jednat o motivační fotografii či obraz. Žádané jsou motivy přírody, jako je jezero, vodopád apod. Oblíbenou dekorací a doplňkem jsou i fontánky. Dekorace by měly být přírodního charakteru – rostliny, kameny. U rostlin dejte přednost těm, které mají kulaté listy. Sušené nebo povadlé rostliny a rostliny s ostny do takové kanceláře nepatří.

Napsat komentář