Vlastní server může dnes provozovat opravdu každý

web-1935737_1280

Již dávno jsou zapomenuty doby, kdy majitelé nejrůznějších internetových portálů a aplikací provozovali své servery doma, tzv. na koleni. Nepraktické řešení s vysokými provozními náklady, navíc s minimální zárukou neustálé dostupnosti nabízených služeb.

Dnešní době vládnou trochu odlišná řešení postavená na velice profesionální úrovni. Ano, můžete mít vlastní server, jen je rozdíl v tom, že „železo“ není vaše a vy využíváte pouze pronajatý virtuální výkon a prostor. Jestliže o takovém modelu fungování moc nevíte, možná vám více napoví následující řádky.

Virtuální privátní server na klíč

Tento název je obvykle spojen se zkratkou VPS. Jde o vlastní server, který však není provozován u vás doma, v kanceláři nebo ve firmě, ale v jednom z nejmodernějších datových center ve Střední Evropě. Tomu také odpovídá kvalita služeb, jež je v porovnání s amatérským prostředím na výši.

I když nebudete mít server fyzicky po ruce, máte nad ním stoprocentní kontrolu. Získat můžete výkon odpovídající vašim aktuálním požadavkům, rychlé připojení k internetu 1Gbps, vlastní verze PHP a umístění v datacentru pyšnícího se TIER IV.

Tak nějak vypadá novodobé VPS neboli vlastní server pro webová studia a provozování libovolného počtu domén.

Server za minimální náklady

A pokud si myslíte, že VPS je službou, která mnohonásobně zvýší vaše výdaje oproti provozování klasického serveru, jste značně na omylu. Ba naopak. Docílit můžete až 100 krát lepšího poměru mezi výkonem a cenou. Toto řešení je totiž postaveno na takovém modelu, kdy platíte pouze za to, co využíváte.

Možná je nejvyšší čas, vyměnit vlastní server za VPS a kromě výše zmíněného se domoci také profesionálního monitoringu serveru a vysoké úrovně zabezpečení. K tomu si samozřejmě můžete v případě zájmu připočíst i odbornou technickou podporu.

Napsat komentář