Vodní dýmky jsou stále populárnější. Jak vybrat tu pravou?

Každý kuřák moc dobře ví, že jeho záliba nepatří mezi nejlevnější. V poslední době však cigarety podražily natolik, že spousta milovníků tabáku začala uvažovat nad vhodnými alternativami. Jednou z nich je i kouření z vodní dýmky.

Vyplatí se více

Předně je dobré si říci, že vodní dýmky jako takové nejsou levnější než cigarety, ani zdaleka. I ty nejlacinější kousky stojí okolo tisícovky, spíše více. Jedná se ale o jednorázovou koupi. Pak už bude muset člověk kupovat pouze tabák.

Nemusí se dokonce jednat ani o speciální tabák pro dýmky. Do nich je možné dát prakticky jakýkoliv druh tabáku. Ten bude chutnat vždy lépe, než kdyby byl zabalený do papírku. Tyto dýmky totiž mají speciální nádržku na vodu, která dým nejen ochlazuje, ale zároveň ho zbavuje ostrosti. Díky tomu chutná mnohem lépe.

Vodní dýmky se standardně dělí do tří kategorií na malé, střední a velké. Každá z nich má trochu jiné vlastnosti.

Malé vodní dýmky

Z názvu je jasně patrné, že se nejedná o nic velkého, což je fajn, když je potřeba dýmku často přenášet, typicky na večírky. Ani cena není příliš vysoká, takže si mohou dovolit tento druh dýmky i jedinci s menšími příjmy.

Na druhou stranu jsou kompaktní rozměry vyváženy malou nádobou na vodu. Kvůli tomu se kouř neochlazuje a nečistí zcela dokonale, což se pochopitelně negativně odráží na jeho chuti.

Střední vodní dýmky

Tyto modely jsou již větší a jejich přenášení je tedy daleko složitější. Na druhou stranu středně velké dýmky mají už poměrně velkou nádobu na vodu, díky čemuž z nich vychází pouze chutný kouř.

Velké vodní dýmky

Jedná se o luxusní verze, které se standardně používají třeba i v profesionálních čajovnách. Jsou velké a často slouží i jako nepoužívaná rekvizita, zvláště, když jsou doplněny některou z lepších váz na vodní dýmky, kupříkladu modelem Ceasar crystal bohemiae.

Napsat komentář