Jak vylepšit své vlasy?

Kdo chce mít krásné a pevné vlasy, musí se o ně zákonitě umět náležitě starat. I geneticky kvalitní kadeře dokáží narušit nejen stres, ale také smog, případně sluneční paprsky. Vyhnout se přitom úplně nedá ani jedné z těchto věcí.

Proto je dobré na to jít od lesa a vlasy podporovat nejen jejich pravidelným mytím a různými ozdravnými zábaly, ale také pravidelným doplňováním těch správných vitamínů.

Proč jíst vitamíny?

Vitamíny na vlasy jsou strašně důležité, tedy pokud člověk nechce nakonec skončit jako Kojak. K tomu, aby byly v maximální kondici, není možné zaměřit se pouze na jeden jediný konkrétní vitamín.

Pro celkové zdraví je nezbytné konzumovat široké spektrum vitamínů. Každý z nich totiž ovlivňuje trochu něco jiného a byla by škoda na nějaký zapomenout.

Pro rychlejší růst

Kdo chce pozitivním způsobem ovlivnit růst svých vlasů, měl by do sebe dostávat více vitamínu A. Ten funguje jako hlavní podpora cirkulace kyslíku v krvi, díky čemuž jsou ty správné buňky mnohem lépe vyživovány, což pak vede k zrychlenému růstu.

Někdy se může stát, že vlasy nerostou vůbec. V takovém případě existuje důvodné podezření na nedostatek zinku. Bez něj folikuly nefungují podle předpokladů, a proto vlasy odmítají růst.

Vypadávající vlasy

Vypadávání vlasů není jen problémem můžu, ale často i mnoha žen. Obvykle jsou na vině volné radikály, které jsou součástí třeba špatného ovzduší. Kdo chce mít husté vlasy, měl by začít dodávat tělu více vitamínu C. Jedná se totiž mimo jiné o velice efektivní antioxidant, jenž si dokáže s volnými radikály poradit.

Husté a silné vlasy

Jak již bylo řečeno na začátku, pro silné a husté vlasy je potřeba dodávat tělu víceméně všechny základní vitamíny typu C, A nebo B12 či B5 plus celou řadu dalších prvků.

Je sice možné brát je po jednom, avšak daleko smysluplnější je pořídit si vhodný přípravek, který všechny výše zmíněné prvky obsahuje. Takové se dnes dají koupit poměrně běžně.

Napsat komentář