Jak jíst zdravě, abyste zároveň šetřili peníze?

Pravidelná a hlavně zdravá strava je bezesporu základem k vitalitě vašeho organismu. Máte-li pocit, že s vaším tělem není něco v pořádku, může být problém právě v tom, co jíte. Ideální je, když si většinu pokrmů a nápojů uděláte přímo sami doma z čerstvých surovin.

Vynechte stravovací zařízení a udělejte si jídlo doma

Kdo jí každý den jídla v restauračních zařízeních, případně spoléhá na hotové pokrmy, které nabízejí různé řetězce, vlastně ani pořádně neví, co do těla dostává. Když si však vytvoříte jídlo ze základních ingrediencí doma, máte jistotu, že do těla dostanete vše, co potřebuje. Domácí strava je často nejen výživnější, ale také levnější, protože si v jídelnách a restauracích připlácíte za obsluhu a další aspekty.

S kuchyňským mixérem máte vyhráno

K tomu, abyste si doma mohli připravit lahodný nápoj z čerstvého ovoce, případně si například udělat chutnou omáčku z vybraných surovin, je samozřejmě nutné mít k dispozici několik druhů kuchyňských přístrojů a robotů. Velmi užitečnou pomůckou, díky níž zpracujete například sezónní potraviny, ze kterých si uděláte smoothies a další pochutiny a nápoje, je tyčový mixér. Kvalitní tyčové mixéry jsou dnes schopny bez problémů vytvořit dokonale jemné drinky z čerstvého ovoce a zeleniny, hodí se však také například ke zjemnění omáček, aby v nich nebyly zbytečně velké kusy potravin.

Kouzlo sezóny

Jíst zdravě a levně znamená využívat v maximální míře především sezónní potraviny. V létě to mohou být plodiny ze zahrádky, jako jsou rajská jablíčka a papriky, z ovoce pak kupříkladu jablka, meruňky a mnoho dalších druhů. Ideální samozřejmě je, pakliže máte k dispozici vlastní zahrádku, na níž si tyto plodiny vypěstujete. Nemáte-li tuto možnost, pak si alespoň zajděte na farmářský trh v blízkosti vašeho bydliště. Možná budete překvapeni, jak širokou nabídku potravin zde najdete.

O tom, jak jíst zdravě a jak šetřit, najdete na internetu řadu návodů. Vždy je ale sázkou na jistotu volba sezónních produktů a domácí kuchyně.

Napsat komentář