Vybavujete byt? Dejte si záležet na výběru postele

Září je obdobím, kdy se do obchodů s nábytkem vydávají zejména studenti. Ti, co nechtějí bydlet na kolejích, si totiž dost často potřebují pronajatý byt trochu dovybavit. Někomu chybí jen stůl a židle, další přijde do zcela nevybaveného domova. Je jasné, že v začátcích studia, kdy je výdajů nemálo, se každý snaží ušetřit. Do čeho byste ale rozhodně investovat měli, je kvalitní postel.

Jistě znáte to dokola omílané moudro, že spánkem trávíme třetinu života, a proto je kvalitní postel důležitá. My však dodáme ještě jednu věc. Pokud nejste dostatečně vyspaní, nemůžete se pořádně soustředit na výuku. Apelujeme tedy zejména na rodiče: Vytvořte svým dětem vhodné podmínky ke studiu. A jakou postel tedy doporučujeme?

Prozkoumejte i dětské oddělení

Váš student už sice dávno vyrostl z růžových princezen a modrých autíček, avšak do dětského oddělení zamířit můžete. Najdete tam i lůžka pro starší děti, které už studují, a mnohdy jsou o něco levnější. Dobrou volbou je dětská postel s úložným prostorem. Každá polička i šuplík navíc se v bytě hodí. Zajímavé jsou i varianty, kdy zpod lůžka vytáhnete další postel. Pokud víte, že bude u vašeho dítěte občas přespávat přítelkyně či přítel, tohle je řešení.

Zvažte čalouněnou postel

V posledních letech se stále častější volbou stává čalouněná postel. Vypadá luxusněji a především vám umožňuje trávit více času na lůžku. Čalouněné postele totiž bývají vybavené vysokým čelem, o nějž se klidně můžete opřít, abyste si pohodlně četli či sledovali televizi. Sedí vaše dítě často v posteli s notebookem? Pak vyšší čelo opravdu ocení.

Jednolůžko stačí

Co si budeme povídat, čalouněná manželská postel je na spaní pohodlnější. Většina studentů však na bytě bojuje s místem a praktičtější než pořízení velké postele je spíš koupě stolku nebo skříňky na osobní věci. Na jednolůžku se člověk vyspí pohodlně, jen volte raději prodlouženou verzi, jestli je váš potomek vysoký. Poohlédněte se třeba v e-shopu Dona-shop.cz.

Napsat komentář