Výprava pro pracovní oděvy Praha

Tématem dnešního článku budou pracovní oděvy Praha, tedy spíš příběh o tom, jak jsem v Praze sháněla uniformu, obuv a pracovní oděv pro přítele kutila, a to vše v jediný den.

Proč jsem se pro pracovní oděvy vydala do hlavního města

Střední zdravotní jsem vystudovala v Havlíčkově Brodě, což je malé město, kde  není možné nakoupit moc věcí. Obchodů tam moc nemáme, oblečení se dá sehnat jen velmi draze nebo naopak příliš levně, a to se pak hned rozpadá. Obvykle musíme jezdit do Jihlavy do obchodního centra, pokud s děvčaty sháníme nějaké konfekční kousky. 

Nejdříve výbava, potom práce

Když jsem dodělala školu, přišel čas najít si práci. Přemýšlela jsem, že nejlepší bude se pořádně vybavit, a pak se práce najde sama. Stejné je to přece i se sportováním. Lidi, kteří nejdříve začali chodit do posilovny, a pak až si kupovali legíny a sportovní podprsenky, budete hledat jen těžko. Ale určitě se vám někdy stalo, že jste procházeli nákupním centrem a nová kolekce neonového sportovního oblečení vás doslova ohromila. „Tentokrát budu chodit do posilovny nejméně třikrát týdně,“ rozhodli jste se. 

Kvalita pořádně pokulhává

Každopádně, jak už jsem říkala, v Havlíčkově Brodě byla situace zoufalá, proto jsem vyrazila s kamarádkou do Jihlavy. Jenže pořád je to malé město, proto jsme moc nepochodily. Je tam sice pár obchodů s pracovními oděvy, ale výběr je omezený, nemají dostatek velikostí, a nejsou kvalitně ušité – na některým místech odstávají, jinde tlačí… O barvách a různých stylech ani nemluvím. Pravda ale je taková, že pracovní oblečení není novinkou, bylo v hledáčku módních tvůrců už za minulého režimu, jak se přesvědčíte v tomto článku.

Jsem pořádně otrávená

Byla jsem z toho neúspěchu dost rozmrzelá a nevěděla, co si počít. Víkend nato jsem trávila u svého přítele, který je nadšenec do DIY a tráví celé dny v montérkách. O historii tohoto pracovního oděvu jsem nedávno četla tady. Zkrátka byla jsem u svého kutila. Seděla jsem na zahradě, on pracoval v dílně a já si stěžovala. Chvíli poslouchal. „Mám už dost opotřebované montérky. Mohl bych si koupit nové, k tomu i boty a bavlněné tričko. Pojedeme do Prahy,“ rozhodl za nás za oba. 

Plánujeme nákupní výlet

Praha je přece jen hlavní město, a výběr je tam obrovský. Naplánovali jsme si první den projít několik kamenných obchodů různých velikostí, zjistit co je k dispozici, vyzkoušet si pár modelů a několik párů bot. Druhý den potom bylo v plánu napsat si seznam, co v kterém obchodě chceme pořídit a postupně je znovu obejít. Sháněli jsme jen ty nejkvalitnější pracovní oděvy, protože upřímně, kdo jede takovou dálku, aby si koupil tři trička od Vietnamců?

Boty, které dokonale chrání

Náš víkendový výlet do Prahy se skvěle vydařil. Užili jsme si města, navštívili různá zajímavá místa a hlavně jsme pořídili všechno, co jsme sháněli. Přítel si koupil dvoje montérky, každé jiné barvy, bavlněné tričko a polo a kvalitní pevnou obuv, která ho ochrání před různými pracovními úrazy (jednou si na nohu upustil prkno, to jste měli slyšet ten řev). 

Hraji různými barvami

Já jsem sehnala několik různobarevných uniforem, pro všechny možné příležitosti a zaměstnavatele. Byla jsem tedy připravena se ucházet o jakékoliv zaměstnání, protože jsem byla skvěle vybavená. Nakonec jsem odeslala svůj životopis na několik klinik na Vysočině i v Praze, a získala jsem práci v hlavním městě, které mě při onom výletu tak nadchlo. 

Upřímně jsem si myslela, že si pořídit i něco hezkého na běžné nošení, ale bohužel se na mě neusmálo štěstí, a tak jsem si hned po příjezdu domů spravila chuť nákupem moderního oblečení na Nerio

Sice jsem nesehnala vše, ale pro začátek si vystačím

Jediný problém jsem měla při shánění bot, ale říkala jsem si, že prvních pár týdnů nebo měsíců si vystačím. O tom ale až v příštím článku. A co vaše zkušenosti? Kde obvykle sháníte pracovní oděvy? Máte nějaké oblíbené obchody? Myslíte, že stojí za to jezdit do Prahy, nebo že se dá nakoupit i na menším městě?

 

Napsat komentář