Vytvořte ideální prostředí pro dokumenty a archiv

Archiv, galerie nebo muzeum je místo, které by mělo být čisté, suché a mít tak ideální podmínky pro uchovávání dokumentů. Některé dokumenty se uchovávají dlouho dobu, a tak je na místě věnovat pozornost veškerých vlivům, které by mohli ohrozit jejich stoprocentní stav. Vytvořte tak rychle a jednoduše ideální podmínky, kde budou veškeré dokumenty v bezpečí.

Jak odvlhčovač pomáhá

Odvlhčovač vzduchu řeší příliš suchý vzduch a zároveň také snižuje riziko růstu plísní a hub. Ty mohou nepříznivě ovlivnit nejen lidské zdraví, ale také prostředí, které by mělo zůstat v suchu a čistotě. Výkon odvlhčovače se měří v litrech vody, které je schopen odstranit ze vzduchu během čtyřiadvaceti hodin. Vzduch v místnosti by měl být přečerpán alespoň dvakrát za hodinu. Tento přístroj je vybaven snímačem vlhkosti a vypne provoz, když je dosaženo zadaného stupně vlhkosti.

Funkce odvhlčovače

Odvlhčovač funguje pomocí tepelného čerpadla. Nasává veškerý vlhký vzduch v místnosti přes vzduchový filtr a vede jej na chladný povrch výparníku. Zde je vzduch ochlazován pod rosný bod a vzdušná vlhkost se kondenzuje a odtéká do sběrné nádržky. Následně se ochlazený a odvlhčený vzduch ohřívá a vypouští zpět do místnosti. Tímto se snižuje vlhkost vzduchu přesně tak, jak je potřeba.

Nutnost nejen do galerií a muzeí

Největším pomocníkem je tak odvlhčovač hlavně v galeriích, archivech, muzeích, ale také v knihovnách. V těchto prostorách je velmi důležité správné klima a nadměrná vlhkost zde může způsobit opravdu velké nepříjemnosti. Od plísně, hniloby a rzi, až ke zničení či poškození důležitých dokumentů, knih a dalších cenností. Tomu se dá zabránit právě díky odvlhčovače vzduchu. Tyto přístroje jsou velmi výkonné, jednoduše se ovládají a prvotní náklady se vám začnou vracet od prvního dne používání. V široké nabídce odvlhčovačů vzduchu můžete najít i designové kousky, které se budou v dané místnosti vyjímat nejen svou praktickou, ale také vzhledovou stránkou.

Zbavte se vlhkosti

V archivech, skladech a také v knihovnách jsou velmi často uloženy důležité dokumenty, které jsou náchylné na vlhkost. Vlhkost tak může způsobit poškození nebo zničení těchto dokumentů a výrazně zkracuje jejich životnost. Stejně tak vzniká nadměrnou vlhkostí plíseň a koroze. Velké množství předmětů v muzeu a také v průmyslových prostorech musí být proti korozi chráněno. Za tímto účelem je na místě pořízení odvlhčovače vzduchu. Ten řeší nejen následek, ale hlavně příčinu vzniku vlhkosti a při každodenním použití si velmi rychle všimnete změny.

Další tipy použití

Kromě udržování správné vlhkosti ve skladech, knihovnách a muzeích, a také všude tam, kde je potřeba ochránit místo před vlhkým vzduchem, plísněmi a korozí, můžete odvlhčovač použít v budovách nebo místnostech, kde došlo k havárii. Stejně tak se dá použít v novostavbách, v prostorách, kde se uchovávají krmiva pro zvířata nebo potraviny na vaření, které musí zůstat v suchu. Dále je můžete použít v místě, kde je uskladněno dřevo a ve všech prostorách, kde je zapotřebí snížit vlhkost vzduchu.

Napsat komentář