Drahokamy, ze kterých vás zamrazí

Ačkoliv na ni často nadáváme, jedno jí upřít nemůžeme – zima je ideální příležitostí, kdy se zahalit do těch pravých chladivých odstínů. Při kombinování našich outfitů však často zapomínáme na drobné, ovšem neméně důležité detaily, a to šperky. Poradíme vám, se kterými drahokamy jsou šperky jako stvořené pro zimní období.

Temně modrý safír

Drahokam safír může mít více barevných podob, k zimě ovšem bez debat patří jeho modrá varianta. Temný odstín tmavě modré si prostě zamilujete, ať už jste blondýnka, hnědovláska nebo zrzka. Krásu safíru skvěle vyzdvihují stříbrné prsteny, mezi kterými můžete zvolit kousek s jediným kamenem či eternity obroučku posázenou safíry po celém obvodu.

Ledově průzračný akvamarín

Nenápadný, ale přesto nepřehlédnutelný. Takový je kámen akvamarín, který objevíte nejčastěji ve světlounce modré barvě. Tenhle drahokam jako by vám zimní náladu přinášel přímo na stříbrném podnose. Pozitivně vás naladí, dodá vám potřebnou dávku elegance a navíc perfektně podtrhne třpyt ve vašich očích.

Čarovný opál

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o opálu, zbystřete. Tenhle drahý kámen by neměl ujít vaší pozornosti, pokud se v životě nespokojíte jen tak s něčím. Opál je charakteristický svým jedinečným zbarvením, jež hraje různými odlesky. K zimě nejlépe pasuje ve svém bílém nebo modrém odstínu, který skvěle vynikne v jemných stříbrných náušnicích. V chladném období doporučujeme zvolit raději náušnice napichovací, u kterých se nemusíte obávat, že se vám budou zachytávat do šály.

Sněhově bílá perla

Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na oblíbené perly, po kterých vděčně sáhnete pokaždé, když nemáte v ranním shonu čas na zdlouhavé rozmýšlení doplňků. Hodí se totiž bez obav úplně ke všemu, ať už na sobě máte zrovna červený svetr nebo třeba zelené sáčko. V zimě nejlépe uplatníte jejich sněhově bílou variantu, i s krémovými či tmavými kousky se však můžete blýsknout.

Napsat komentář